Skip to content Skip to footer

Kule solarne do ogrodów – na czym polega ich popularność?

Kule solarne do ogrodu cieszą się coraz większą popularnością. Co ważne, kule solarne mają nie tylko zastosowanie praktyczne, ale także walory estetyczne. Warto wiedzieć, na czym polega popularność kuli świecącej do ogrodu i czy faktycznie warto kupić tego typu ozdobę solarną.

Kule solarne do ogrodu – względy praktyczne


Kule ozdobne do ogrodu mają sporą wartość użytkową. Występują w wielu rozmiarach, dzięki czemu mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w dużych ogrodach, ale także na tarasach czy balkonach. Kule solarne bardzo dobrze oświetlają – po zmroku rozświetlają ogrodowe alejki znacznie lepiej niż zwykłe lampki solarne, które można kupić w marketach. Co ważne, kule nie posiadają żadnych kabli, nie wymagają stosowania ładowarek i wykorzystują ekologiczne źródła energii. Wystarczy umieścić je w miejscu, w którym będą mogły być stale ładowane przez promienie słońca – gwarantuje im to jasne, efektowne świecenie po zapadnięciu zmroku. W zacienionych miejscach również można ustawiać kule, jednak mogą emitować nieco słabsze światło.

Kule świecące do ogrodu – walory estetyczne


W większości przypadków na kule świecące do ogrodu decydują się osoby, poszukujące nietuzinkowej, oryginalnej ozdoby. Kule pięknie się prezentują, zarówno z bliska, jak i z daleka. Są pokryte rodzajem klosza z tworzywa sztucznego, który pełni funkcje ochronne lampy, przy tym gwarantuje jej ładny, estetyczny wygląd. Kule dostępne są w różnych barwach i wielkościach – dzięki temu bez problemu można je dopasować do ogrodu czy tarasu. Nadają się jako element ozdobny w ogrodach urządzonych w nowoczesnym charakterze, jak i do tych, które preferują raczej rustykalny, wiejski styl. Kule ozdobne do ogrodu wysokiej jakości mają dołączony pilot, dzięki któremu można zmieniać natężenie ich światła. Są również modele lamp, które po zmroku emitują światło, mieniąc się różnymi barwami.

Kule solarne do ogrodu – specyfikacja techniczna


Kule solarne do ogrodu mają zazwyczaj w swoim wnętrzu kilka mniejszych lamp LED, które zapewniają im jasne światło. Kule są wykonane z tworzywa sztucznego, odpornego na działanie zmiennych warunków atmosferycznych oraz chroniącego lampę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kule ogrodowe warto schować na zimę – zakres ich działanie to zwykle -15 do 35 stopni Celsjusza. W przypadku niższych temperatur powietrza, ich struktura może ulec uszkodzeniu, a sama powłoka z tworzywa sztucznego będzie się niszczyła. Czas działania kul przy ich pełnym naładowaniu to około 8 godzin, podczas których emitują jasne światło.