W morzu aplikacji, czyli aplikacje webowe a mobilne

Dzisiaj każdy z nas posiada przynajmniej kilka urządzeń mobilnych. Posiadamy telefon, komputer, tablet i często jeszcze inne urządzenia. Dodatkowo nie służą nam one tylko i wyłącznie do podstawowych czynności – dzisiaj stałe łącze z internetem, wiele programów i aplikacji daje nam nieskończone możliwości. Dotyczy to zarówno klientów, jak i firm.

W morzu aplikacji

Dzisiaj każdy z nas posiada na swoim telefonie minimum kilkanaście aplikacji. Co więcej – posiadamy je także na innych urządzeniach. Co to właściwie jest? Właściwie spokojnie można nazwać aplikację rodzajem programu. Może to być program do nauki języka, do pisania, do wysyłania maili, do robienia zdjęć – tutaj możliwości jest nieskończenie wiele. Na rynku obecnie wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje aplikacji – aplikacje webowe i mobilne. Czym one się od siebie różnią?

Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne to generalnie aplikacje na telefonie. Czy projektowanie aplikacji mobilnych jest trudne? Przede wszystkim zajmują się tym specjaliści, jednak dzisiaj powstały specjalne programy i aplikacje, które umożliwiają każdemu projektowanie aplikacji mobilnych. Dlatego z jednej strony sami możemy stworzyć aplikację i następnie odsprzedać ją firmie czy w inny sposób zarobić na niej. Z drugiej zaś strony jako właściciele firmy możemy zaryzykować i zlecić projektowanie aplikacji mobilnej nie profesjonaliście co na pewno będzie mniej kosztowało, a być może odkryjemy znakomitego pracownika.

Czym jednak generalnie różnią się aplikacje mobilne od webowych? Otóż te pierwsze dedykowane są do urządzeń przenośnych – wszystkich smartfonów, tabletów itp oraz do konkretnych systemów operacyjnych. Projektowanie aplikacji na telefon jest korzystną strategią dla wielu firm, pozwalając im się w ciekawy sposób wypromować.

Aplikacje webowe

Czym w takim razie są aplikacje webowe? Otóż są są to programy, które nie wymagają instalacji, ponieważ komunikują się z urządzeniem za pomocą przeglądarki internetowej. Co więcej umożliwia pracę z różnych urządzeń i w różnych lokalizacjach. Jedynym ograniczeniem jest dostęp do internetu. Aktualizuje się ona najczęściej sama.

Jak wygląda projektowanie aplikacji webowych? Nie jest to takie proste zadanie, dowiedzieć się o tym możesz na stronie https://supportdevs.com/co_robimy/. Oprócz zwykłego projektu, trzeba go jeszcze odpowiednio zakodować, co już wymaga większej wiedzy. Generalnie będąc właścicielem firmy, warto w tym celu zainwestować w profesjonalistów, których specjalnością już od wielu lat jest projektowanie aplikacji webowych. Oni dopasują taką aplikację do obecnych standardów.