Skip to content Skip to footer

Alkomat na komórkę

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. To czas, gdy zaczniemy wyjeżdżać ze znajomymi na działki, robić grilla, czy cieszyć się dłuższymi weekendami. Takie okazje sprzyjają większemu spożyciu alkoholu. Przy grillu wypije się piwo, czy wda. Wieczorem z koleżankami kilka lampek wina. I teraz pojawia się problem. Czy mogę jechać samochodem, czy jeszcze nie. Czy alkohol wyparował już z organizmu, czy nadal procenty pokarzą się na alkomacie? Jak to sprawdzić?

Wszyscy wiemy jakie konsekwencje ma jazda pod wpływem alkoholu. W najlepszym wypadku będzie to wykroczenie. Jeżeli stężenie alkoholu we krwi kierowcy jest powyżej 0,5 promila jest to przestępstwo. O skutkach skrzywdzenia innego użytkownika drogi nawet strach mówić.

Jak sprawdzić poziom alkoholu we krwi?

Najskuteczniejszym i jednocześnie dającym 100 procentową gwarancję sposobem sprawdzenia zawartości alkoholu we krwi jest udanie się na komendę policji ( tylko nie jako kierowca! ) i poproszenie o zbadanie alkomatem. Nie ma z tym trudności. Policjanci wykonują badanie i mamy pewność jak dużo alkoholu jeszcze mamy w organizmie.

Warto również mieć swój alkomat, który poda nam przybliżoną wartość. Chociaż musimy mieć świadomość, że takie alkomaty są lepsze i gorsze. Bardziej dokładne i mniej. Badanie takim alkomatem możemy potraktować jak szacunkową zbliżonej zawartości alkoholu w organizmie.

Ostatnim z dostępnych rozwiązań jest skorzystanie z wirtualnego alkomatu. Jak do tego się zabrać?

Wirtualny alkomat

Czasami zdarza się, że zabalowaliśmy, gdzieś, gdzie nie mamy możliwości dotarcia na komendę policji, nie mamy również swojego alkomatu. Co wtedy zrobić? Wystarczy komórka. Warto skorzystać z alkomatu online.

Jak działa wirtualny alkomat?

Ami alkomat precyzuje jakiej płci jesteśmy, jaką mamy wagę, kiedy rozpoczęto i zakończono spożywanie alkoholu, czy picie było na pusty, czy pełen żołądek. Dokładnie należy podać ile i jakiego alkoholu zostało wypite. Wynik jest szacunkowym czasem w jakim możemy zasiąść za kółko.

Podobnie działa alkomat na androida. Jest to aplikacja pozwalająca na orientacyjne obliczenie stężenia alkoholu we krwi. Po wykonaniu obliczeń aplikacja poda orientacyjne stężenie alkoholu we krwi oraz prognozę na najbliższe godziny. Godziny, które są oznaczone na zielono to czas, w którym można w miarę bezpiecznie prowadzić samochód. Tak samo działa alkomat iphone.

Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. Musimy jednak pamiętać, że są to szacunkowe dane, które w jakimś stopniu mogą odbiegać od rzeczywistości.