Skip to content Skip to footer

Ciągle modne sporty ekstremalne

Moda na sporty ekstremalne powoduje, że coraz więcej osób ich próbuje. Dla niektórych stają się pasją, inni już po jednym razie mają zdecydowanie dość. Do najpopularniejszych należą wspinaczka, nurkowanie i skoki ze spadochronem. W niektórych sportach konieczne są specjalistyczne kursy, np. kurs spadochronowy.

Musisz się wspinać

Wspinaczka jest sportem, który w wyjątkowy sposób rozwija całe ciało. Można się wspinać na sztucznych ściankach i ten sposób obecnie przeważa. Jednak jest spora grupa, która wybiera naturalne drogi w górach i na skałach. Żeby rozpocząć przygodę ze wspinaczką, najlepiej udać się na sztuczną ściankę wspinaczkową. Jest ich coraz więcej, więc dostępność jest duża. Tam pod opieką instruktora można postawić swoje pierwsze kroki i zorientować się, czy to jest właśnie to.

Nurkowanie jest piękne

Z nurkowaniem najczęściej spotykamy się na wyjazdach do nadmorskich kurortów w ciepłych krajach. Zwykle po krótkim przeszkoleniu można zanurkować pod opieką doświadczonego nurka. Jednak prawdziwy sport zaczyna się po przejściu odpowiednich kursów, które nauczą, jak zachowywać się w różnych okolicznościach. Wymagany jest też bardzo dobry stan zdrowia. No i nie ma co ukrywać, że nurkowanie do tanich nie należy.Jeśli spodobała nam się ta aktywność fizyczna, to najlepiej poszukać najbliższego klubu nurkowego i tam rozpocząć działalność.

Latać prawie jak ptaki

Spadochroniarstwo to młody, ciągle rozwijający się sport. Zanim jednak pójdziemy na kurs spadochronowy, możemy spróbować, jak przebiega sam skok, próbując skoku w tandemie. Koszt takiego skoku w porównaniu do kosztu kursu spadochronowego jest raczej niewielki.Zanim chętny na spadochroniarza odda swój pierwszy samodzielny skok, musi przejść kurs spadochronowy. Szkolenie jest konieczne, ponieważ trzeba wiedzieć, jak zachować się w powietrzu, jak lądować czy też jak postępować, gdy coś idzie nie tak. Tego wszystkiego uczy się kursant na szkoleniu teoretycznym.Na kursie odbywa się też szkolenie praktyczne. Najpierw są to ćwiczenia z uprzężą, symulowane skoki, nauka prawidłowego ułożenia ciała w powietrzu. Potem przychodzi czas na pierwszy samodzielny skok. Jak mówią spadochroniarze, jest to chwila, którą pamięta się przez całe życie.