Skip to content Skip to footer

Czy voucher na kurs spadochronowy nadaje się na prezent?

Skoki spadochronowe cieszą się u nas niesłabnącą popularnością, tak jak zresztą i na całym świecie. Może bliska Ci osoba marzy o skokach spadochronowych otwarcie lub skrycie? A może boisz się, że jest to niebezpieczne? Podpowiadamy, czy voucher na kurs spadochronowy to dobry pomysł na prezent.

Od czego zacząć przygodę ze skokami spadochronowymi?

Dobrze jest zrobić rozeznanie, gdzie odbyć kurs spadochronowy i na jakich zasadach jest on prowadzony. W internecie znajdziemy mnóstwo informacji o firmach, specjalizujących się w kursach spadochronowych, ale możemy też zapytać w punktach stacjonarnych, najlepiej przy lokalnym lotnisku. Musimy też pamiętać o tym, że powinniśmy być zdrowi – możemy skonsultować taki pomysł z lekarzem rodzinnym. W każdym razie, powinniśmy poinformować instruktora, gdy występują u nas jakieś przeciwwskazania, instruktor z pewnością nam doradzi. Nie wolno niczego zatajać!

Na czym polega kurs spadochronowy?

Najpopularniejszą obecnie metodą odbywania szkoleń wykonywania skoków spadochronowych jest AFF – Accelerated FreeFall. Jest skierowana do osób, które chcą wykonywać skoki spadochronowe z samolotu na wysokości 4000 metrów. Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna obejmuje naukę sterowania spadochronem, lądowania, zachowania w sytuacjach awaryjnych i innych. Część praktyczna obejmuje 6-8 skoków. Podczas pierwszych dwóch skoków kursantowi towarzyszą dwaj instruktorzy. Następnie skoki wykonywane są w asyście jednego instruktora, który przede wszystkim koryguje sylwetkę kursanta w trakcie 50 sekund wolnego spadania. Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem praktycznym, który umożliwi kursantowi podejmowanie samodzielnych skoków z wysokości 4000 metrów.

Kto najbardziej ucieszy się z takiego prezentu?

Nie obowiązują tu żadne reguły. Niektórzy gotowi są podjąć to wyzwanie spontanicznie, a niektórzy latami pielęgnują w sobie myśl o skokach spadochronowych. Jeżeli chcesz podarować komuś voucher na kurs spadochronowy to przede wszystkim zadbaj, żeby to był miły prezent, a nie przyczyna dramatu. Dobrze wybadaj potrzeby obdarowanego/obdarowanej, a będzie to z Twojej strony wyraz miłości, przyjaźni, wdzięczności, a osoba obdarowana z pewnością będzie zachwycona!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.