Skip to content Skip to footer

Czym kierować się przy wybieraniu kursu spadochronowego?

Jeśli chce się samodzielnie zacząć skakanie ze spadochronem niezbędne jest zdobycie odpowiednich uprawnień. Wymaga to odbycia kursu spadochronowego. Należy jednak decydować się na takie, które pozwalają uzyskać kompletne informacje począwszy od teorii, aż po praktykę.

Kurs dla osoby początkującej

Zanim podejmie się decyzję o zrealizowaniu kursu spadochronowego warto jest zdecydować się na skoki w tandemie. Pozwala to sprawdzić, czy taki sport rzeczywiście nam odpowiada. Dla wielu osób skok spadochronowy z instruktorem może być jednorazową przygodą. Inne osoby mogą natomiast tak zasmakować w tym sporcie, że zdecydują się na naukę samodzielnego skakania. Jeśli chce się skorzystać z kursu dla osoby początkującej warto sprawdzić fora osób uprawiających spadochroniarstwo. Pozwala to zorientować się, który kurs spadochronowy dla początkujących będzie odpowiedni. Najczęściej przez takie osoby wybierany jest kurs przyśpieszonej nauki swobodnego spadania. Na takich kursach można:
– nauczyć się spadania przestworzach bez otworzonej czasy spadochronu
– poznać teorię
– odbyć kilka skoków spadochronowych.

Co brać pod uwagę przy wybieraniu kursów?

Wybierając kurs spadochronowy ważne jest decydowanie się na takie, które prowadzone są przez sprawdzone na rynku szkoły spadochroniarskie czy firmy szkoleniowe. Wówczas można realizować kursy spadochronowe pod okiem mających odpowiednie umiejętności oraz doświadczenie instruktorów. Nie bez znaczenia jest również zapewnienie przez firmę szkolącą odpowiedniego sprzętu dla kursantów. Dobrze jest sprawdzić również program kursu spadochronowego, z którego będzie można skorzystać w wybranej firmie prowadzącej szkolenia. W tym względzie dobrze jest sprawdzić kilka ofert oraz porównać programy, co często pozwala dokonać znacznie lepszego wyboru.

Czego można nauczyć się podczas kursu?

Na kursach spadochronowych można nauczyć się różnych umiejętności. Podstawowy kurs spadochronowy oferuje mniej więcej osiem skoków zapoznawczych. Takie skoki mają charakter zapoznawczy, który pozwala nauczyć się utrzymywania odpowiedniej sylwetki czy też otwarcia spadochronu na właściwej wysokości. W ramach szkoleń realizowane są również skoki w towarzystwie dwóch instruktorów. Celem takiego skoku jest wyćwiczenie poprawnego otwierania spadochronu głównego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy