Skip to content Skip to footer

Eleganckie wykładziny do hoteli – co się liczy przy ich wyborze?

Wystrój hotelu to jego najważniejsza wizytówka, na równi z poziomem obsługi gości. Urządzanie wnętrz hotelowych bywa niełatwe, gdyż pojawia się tu konieczność zrównoważenia potrzeb estetycznych i eksploatacyjnych, zwłaszcza w przypadku łóżek czy podłóg. Jakie wykładziny powinny się znaleźć w hotelu, by i goście, i pracownicy byli zadowoleni?

Wykładziny hotelowe – klasa i praktyczność

Pobyt w hotelu powinien kojarzyć się przede wszystkim z wypoczynkiem. Warto podkreślić to także przez dobór pięknych, eleganckich wykładzin, po których goście będą spacerować z przyjemnością.

Równie ważna jest tu jednak odporność i wytrzymałość wykładziny. Będzie ona poddana ciągłemu, intensywnemu użytkowaniu, a także regularnie czyszczona, odkurzana i prana. Jeśli okaże się zbyt cienka lub słabo wykonana, konieczny będzie ponowny wydatek na nową.

Bezpieczeństwo gości a wykładziny

Prowadzenie hotelu to niezwykła odpowiedzialność, która znacznie wykracza poza starania o zadowolenie gości z menu czy wystroju. Jeżeli wybrana przez nas wykładzina w korytarzu okaże się zbyt śliska, może to doprowadzić do poważnego wypadku jednego z gości.

Taka sytuacja może mieć finał nawet w sądzie, dlatego warto jej uniknąć, decydując się na specjalnie dobrane wykładziny hotelowe o optymalnym oporze. Wykładziny takie kupimy u doświadczonych producentów i dystrybutorów, którzy chętnie doradzą nam przy zakupie (www.wykladziny-warszawa.pl/produkty).

Wykładzina w hotelu – wzór ma znaczenie!

Każdy hotel posiada charakterystyczne dla siebie cechy aranżacji, o których warto pamiętać, dodając do niej nowe kolory lub wzory. Na szczęście w ofercie znanych producentów wykładzin (www.wykladziny-warszawa.pl/produkty) bez problemu znajdą dla siebie coś zarówno właściciele hoteli nowoczesnych, jak i klimatycznych wnętrz z tradycjami.

Jeśli meble i dekoracje w nowoczesnej przestrzeni wystarczająco przyciągają uwagę, najlepiej sprawdzi się gładka wykładzina w stonowanych kolorach. Ale pokoje czy korytarze w stylu luksusowym zyskają także na królewskich odcieniach purpury czy granatu oraz drobnych, klasycznych wzorach.