Skip to content Skip to footer

Kupię psa

Według znakomitej większości miłośników psów właśnie to zwierzę jest najlepszym przyjacielem człowieka. Trudno polemizować z tym stwierdzeniem, gdyż rzeczywiście pies, w każdym gospodarstwie czy to na wsi czy w mieście, jest traktowany jak domownik, pełniący określone obowiązki.

Psy na gospodarstwie

Wyjeżdżając na wieś, napotykamy się na psy pilnujące obejścia, lecz są one zazwyczaj uwiązane przy budzie. Są to dość duże, nieufne psy, dlatego spuszczenie ich z uwięzi naraża nieproszonych gości na niebezpieczeństwo pogryzienia. Dlatego, widząc psa biegającego po posesji nie warto wchodzić nie zapraszanym.Psy w mieście to zupełnie inna historia; w małych mieszkaniach w bloku wielorodzinnym, trzymanie psa wiąże się z ograniczeniem im ruchu z powodu stosunkowo małej przestrzeni, dlatego hodowanie psów w tego typu warunkach wiąże się nie tylko z zadbaniem o ich pożywienie, ale także o zapewnienie im długich spacerów na świeżym powietrzu.

Sprzedam psa

Nabywając psa, większość osób przegląda ogłoszenia i w zależności czy to ma być pies rasowy czy zwykły kundelek wybiera odpowiedniego sprzedawcę czy ofiarodawcę.Wiele ogłoszeń typu „sprzedam psa” nie zawiera wszystkich informacji, gdyż psy na sprzedaż, podobnie jak każdy inny żywy towar wymaga oględzin osobistych, zebrania informacji na temat jego żywienia, cechach charakteru, a także – w przypadku szczeniaków – spodziewanego wyglądu i wielkości w postaci dorosłej.Te informacje mają na celu podjęcie słusznej decyzji, ponieważ – nigdy nie należy kupować psa pod wpływem chwili, tylko ze względu na uroczy wygląd szczeniaka.

Taka decyzja dotyczy również wielkości zwierzęcia: psy duże potrzebują przede wszystkim przestrzeni, dlatego nie nadają się do małych mieszkań w blokach, natomiast psy małe bywają dość głośne, co z kolei może być powodem konfliktów z sąsiadami – z tego powodu warto wcześniej zakomunikować sąsiadom zamiar przyjęcia pod swój dach psa.Psy na sprzedaż bywają w różnym stanie – niektóre mogą mieć ukryte choroby genetyczne, wady wrodzone czy choroby, które jeszcze nie zostały zauważone, więc osobisty zakup psa jest ważną sprawą ze względu na późniejszy rozwój psa.

Kupię psa

Inną sprawą jest sprzedawanie przez nas psa – tu z kolei, natykając się na ogłoszenie „kupię psa”, powinniśmy także zainteresować się, w „czyje ręce” zostanie pies oddany. Czasami zainteresowani okazują się ludźmi niegodnymi posiadania zwierzęcia, nabywają psa dla swojej pociechy, która po pewnym czasie znudzi się nim, a należy pamiętać, że decyzja o przygarnięciu psa czy jakiegokolwiek innego zwierzęcia, jest decyzją na całe jego życie.

*kupie psa, kupie psa