Skip to content Skip to footer

Kurs spadochronowy AFF

Osoby marzące o skokach spadochronowych, powinny jak najszybciej zapisać się na kurs skoczka spadochronowego, aby móc zrealizować swoje marzenia i oddać się tej niecodziennej pasji na długie lata.

Jak zostać samodzielnym skoczkiem?

Aby zostać samodzielnym skoczkiem spadochronowym wystarczy zapisać się na specjalny kurs, który jest oferowany we wszystkich większych miastach w Polsce. Idealnym wariantem jest tak zwane szkolenie AFF, które ma na celu przyspieszoną naukę spadania swobodnego.

Co daje szkolenie AFF?

AFF jest to najbardziej popularna metoda kursu spadochronowego oraz najszybsza w nauce dla przyszłego skoczka. Kurs spadochronowy jest przeznaczony dla osób pełnoletnich, które pragną skakać często oraz uzyskać uprawnienia do skoków bez konieczności instruktora.Ukończenie takiego szkolenia w renomowanej szkole jest akceptowane na lotniskach w naszym kraju oraz za granicą.

Jak w skrócie przebiega przyspieszone szkolenie?

Kurs spadochronowy jak każdy inny składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W części pierwszej zadaniem kursanta jest zaznajomienie się z prawem lotniczym oraz zasadami bezpieczeństwa.Część praktyczna ma na celu opanowanie kierowania spadochronem oraz jego otwarcia, jak również utrzymania prawidłowej postawy.Uczestnik kursu spadochronowego po zaliczeniu egzaminu, musi oddać jeszcze odpowiednią ilość skoków, aby móc uzyskać wymagane uprawnienia.

Ile kosztuje kurs na skoczka?

Osoby szykujące się na zdobycie takiej umiejętności muszą liczyć się z kosztami nawet do 8 tyś zł. Wszystko zależy oczywiście od wyboru pakietu oraz od miejsca w którym szkolenie będzie się odbywać.Podstawowy pakiet zawiera około 10 godzin szkolenia oraz 7 skoków z dwoma instruktorami oraz 4 w asyście jednego. Musimy pamiętać, że otrzymamy również potrzebny sprzęt, dlatego nie musimy niczego kupować z własnych pieniędzy. Niektóre szkoły, szkolące przyszłych skoczków wymagają wpłaty zaliczki przy rejestracji, która wynosi około 500zł.

Osoby które pozytywnie ukończą kurs spadochronowy, otrzymają specjalny wpis do Książeczki Skoczka, jak również filmy z każdego oddanego przez nich skoku.Kurs skoczka spadochronowego oprócz tego, że daje uczestnikowi mnóstwo adrenaliny jest idealnym pomysłem na prezent.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.