Skip to content Skip to footer

Manayupa- cudowne zioło Inków

Manayupa znana jest od wieków. Już w czasach imperium Inków uważana była za zioło o niezwykłych właściwościach. W języku quechua jej nazwa mówi, że „jej właściwości są niezliczone”. Czy to prawda? Czy manayupa naprawdę jest tak cudownym ziołem?

Manayupa – skąd pochodzi?

Manayupa występuje na wysokości ponad 1000 m n. p. m. w skalistych górach Peru, w Albanii lub na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Jest rośliną wieloletnią, której wysokość dochodzi do 50 cm. Preferuje klimat tropikalny i wilgotny. Liście i łodyga pokryte są drobnymi włoskami. Kwiaty tworzą kłosowate kwiatostany w lawendowym lub purpurowym kolorze.

Manayupa – właściwości

Niezliczone właściwości manayupy trudno wymienić. Warto zacząć od właściwości oczyszczających, gdyż to one są najczęściej kojarzone z tą rośliną. Manayupa spełnia rolę odtruwającą przede wszystkim drogi moczowe i tkankę wątrobową. Oczyszcza krew i cały organizm z toksyn i chemikaliów po leczeniu lekami syntetycznymi.

Stymuluje pracę nerek, ma działanie moczopędne, dzięki czemu wpływa regulująco na wydalanie moczu i złogów pozostałych w układzie moczowym. Pomaga również w walce z nadprogramowymi kilogramami, co na pewno doceni nie jedna pani. Przyspiesza spalanie tłuszczy.

Manayupa jest również pomocna w walce o zdrową wątrobę. Reguluje prace wątroby, jest pomocna w zapaleniach wątroby oraz woreczka żółciowego. Do tego manayupa dobrze wpływa na pielęgnację błony śluzowej przewodu pokarmowego.

Manayupa ma również kojący wpływ na nasze nerwy. W dzisiejszych czasach, gdy żyjemy szybko zioło to jest bardzo przydatne w łagodzeniu stresu, irytacji.

Manayupa – zioła czy kapsułki?

Manayupa występuje u nas w dwóch postaciach. Możemy pić ją jako zioła lub spożywać w formie kapsułek.

Manayupa, która kupimy jako zioło zaleca się gotować około 5 minut. 2 łyżki zioła zalewamy 2 szklankami wody. Tak sporządzony wywar pijemy 2 razy dziennie po szklance, przez 14 dni. Manayupa cena to około 40 złotych za 100 g.

Manayupa kapsułki zaleca się spożywać od 1 do 3 kapsułek dziennie. Zawsze pół godziny przed jedzeniem. Manayupa cena to około 60 – 65 złotych za 100 kapsułek.

Dzięki swym licznym właściwościom manayupa jest ziołem, które na pewno pomoże nam w walce o zdrowie. Warto sprawdzić cudowne działanie manayupy, której nie bez przyczyny, cudowne właściwości docenili już starożytni Inkowie.