Skip to content Skip to footer

Noclegi w Ustroniu

Jednym z miast, zlokalizowanym na południu Polski, w malowniczej, otoczonej wzniesieniami Beskidu Śląskiego dolinie Wisły, jest Ustroń.
Najbardziej charakterystyczną cechą, pozwalającą na rozpoznanie miasta na pierwszy rzut oka, są liczne budynki — rozmieszczone na stokach niewysokich gór — o charakterze sanatoryjno-wypoczynkowym, w kształcie piramid. Budynki te zostały zaprojektowane przez śląskich architektów w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku, a ich oryginalny kształt od razu wzbudził podziw i pozytywne skojarzenia. Piramidy do dziś stanowią jedną z atrakcji turystycznych i wizualnych miasta, są niejako symbolem Ustronia.

Ustroń noclegi

Turystów do Ustronia przyciągają nie tylko zachwycające widoki – miasto to, za sprawą leczniczych wód zawierających liczne związki mineralne, ma status uzdrowiska, gdzie kuracjusze regenerują siły oraz leczą przewlekłe choroby przy pomocy kąpieli leczniczych, okładów borowinowych, zabiegów rehabilitacyjnych oraz inhalacji solankowych. W sanatoriach przebywają między innymi: pacjenci kardiologiczni, neurologiczni, chorzy po zabiegach ortopedycznych, a także cierpiący na schorzenia dróg oddechowych.Dzięki popularności miasta ściągają tu corocznie rzesze turystów z kraju i zagranicy – z tego powodu, powstało tu pokaźne zaplecze noclegowe, gastronomiczne i rozrywkowe.

Tanie noclegi w Ustroniu

Noclegi Ustroń można znaleźć nie tylko w ośrodkach sanatoryjnych, miasto oferuje turystom i kuracjuszom imponujący wybór hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych i kwater prywatnych, w których właściciele wynajmują wiele przestronnych pokoi i apartamentów.Ceny za noclegi Ustroń, w zależności od standardu kwatery czy apartamentu, znacząco się od siebie różnią, lecz ze względu na duży ich wybór można znaleźć ustroń noclegi w wysokim standardzie, za bardzo przystępną cenę,

Noclegi w Ustroniu są dostępne przez cały rok, ponieważ w dowolnej porze roku każdy znajdzie dla siebie interesujące zajęcia związane z czynnym wypoczynkiem. Wiosną i latem może to być jazda na rowerze, hulajnodze czy rolkach po dostosowanych do tego celu ścieżkach rowerowych, natomiast jesienią i zimą z powodzeniem można poszaleć na stokach narciarskich i torach saneczkowych. Liczne wypożyczalnie strojów i sprzętu sportowego zaopatrzą każdego chętnego w każde akcesoria, niezbędne do aktywnego wypoczynku.