Skip to content Skip to footer

Nocowanie w Wiśle

Od czasu do czasu warto wybrać się gdzieś z rodziną po to, aby odetchnąć od codziennego życia i poznać nowe piękne zakątki kraju. Dla mieszkańców Śląska oraz Małopolski bardzo atrakcyjną miejscowością może być Wisła. To miasto słynie między innymi ze sportów zimowych. Właśnie w Wiśle co roku odbywają się konkursy skoków narciarskich. Warto o tym pamiętać, bo właśnie teraz jest dobry czas na to, aby rezerwować tanie noclegi Wisła.

Noclegi w Wiśle – baza noclegowa

Jak wygląda baza noclegowa w tym mieście? Noclegi w wiśle są niezwykle zróżnicowane, dlatego też każdy podróżujący znajdzie coś dla siebie. W mieście znajdują się zarówno niewielkie pensjonaty, hotele, jak i hostele oraz prywatne apartamenty i kwatery do wynajmu. Poza tym są tutaj też ośrodki SPA, w których poczujemy się bardzo rozpieszczeni, gdzie specjaliści zadbają o naszego ducha i ciało. Pokoje Wisła na wynajem to jeszcze jedna opcja. W tym przypadku wynajmuje się pojedyncze pokoje w domach prywatnych, w których można liczyć też na przykład na śniadanie w cenie. To świetna propozycja dla osób, które chcą podróżować budżetowo i nie wydawać zbyt dużo na przyjemny weekend poza domem.

Tanie noclegi Wisła

Pokoje Wisła znikają niczym świeże bułeczki szczególnie wtedy, gdy planowane są zawody sportowe. Poza tym w mieście jest bardzo wielu turystów również w czasie sezonu narciarskiego. Warto o tym pamiętać, a za noclegami rozglądać się z pewnym wyprzedzeniem. Dzięki temu łatwiej znaleźć nocleg, który odpowiada naszym preferencjom oraz możliwościom finansowym. Czy to oznacza, że do miasta najlepiej wybrać się zimą? Zdecydowanie nie. Wisła będzie też doskonała na wypad na weekend tak naprawdę bez względu na porę roku. To zresztą destynacja bardzo lubiana przez Ślązaków, którzy bardzo często tutaj przyjeżdżają. Z Wisły stosunkowo blisko do Czech, gdzie można wybrać się po to, aby zwiedzić jakieś nowe, piękne zakątki.

Co można robić w Wiśle?

Co ciekawego można robić w Wiśle? Zimą to bez wątpienia jeden z ośrodków narciarskich, do którego przyjeżdżają szczególnie ci, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na stoku. Jesienią Wisła zapewnia wspaniałe trasy do pieszych wędrówek dla miłośników gór. Poza tym można się stąd szybko dostać do Ustronia, Żywca czy Cieszyna. Gdy jest się już w Wiśle, warto wybrać się również do Bielska. To największe miasto w tych okolicach, które jest naprawdę piękne i zadbane. Inna ciekawa opcja na krótką wycieczkę to wyprawa do czeskiej Ostrawy, w której znajduje się duże i zadbane zoo.