Skip to content Skip to footer

Oryginalny sprzęt dla oryginalnych ludzi

Myślistwo jest nazywane sportem ludzi silnych wewnętrznie. Nic więc dziwnego, że pomimo przemian obyczajowych cieszy się ono wśród mężczyzn niesłabnącą popularnością, niekiedy pasje myśliwskie przejawiają też kobiety. Niezależnie od płci osoba, która kocha myślistwo musi cechować się pewnymi określonymi cechami jak odwaga, zdolność do koncentracji, spostrzegawczość i skupienie. Pomocny jest też dobry sprzęt – myśliwski oraz optyczny. Im lepsza optyka tym większa szansa na udane polowanie.

Lornetki – podstawa wyprawy

Częstokroć uczestnicząc w polowaniu lub wyprawie w otwarty teren potrzebujemy dokładnie obejrzeć okolicę. Oko ludzkie jest niestety zawodne – niezbędna staje się dobra i wygodna w użyciu lornetka. Ważne są też jej cechy techniczne jak soczewki, powiększenie czy średnica obiektywu. Tego typu optyka myśliwska występuje w różnych wariantach cenowych i jakościowych.

Osoby traktujące myślistwo wyłącznie w kategorii rozrywki często szukają tanich, ale sprawdzonych modeli lornetek. Można takiego sprzętu szukać w dwu wariantach: nowa tania optyka myśliwska z sieciówek lub wysokiej klasy używana optyka wystawiona w niskiej cenie ze względu na wiek i zużycie. Zawodowcy szukający profesjonalnego sprzętu winni wybrać lornetki nowe renomowanych marek.

Jakie lornetki wybrać

Jednym z najtańszych modeli nowych lornetek dostępnych w zadowalających parametrach jest Lornetka Eschenbach Arena 7×50. Zastosowane tu szkła BaK-pryzmatach oraz 7 krotne powiększenie zapewniają w miarę komfortowe warunki do sportu i hobbystycznych obserwacji przyrody. Cena wspomnianego sprzętu waha się w zależności od forum jednakże nie przekracza pięciuset złotych. Polecane są też lornetki firmy Nikon oraz Zeiss jednakże ich cena często przekracza już tysiąc złotych.

Jeśli chodzi o kategorię używana optyka, pełna jej gama (łącznie z lornetkami) dostępna jest na sprzedażowych forach internetowych zajmujących się myślistwem. Największym i najpopularniejszym jest serwis optykamysliwska. Wspomniany serwis skupia miłośników strzelectwa. Oprócz atrakcyjnych ofert sprzedażowych znajdziemy tam też wiele cennych porad dotyczących użytkowania i konserwacji sprzętu. Warto więc zajrzeć na portal optykamysliwska, aby poszukać korzystnych ofert sprzedażowych a być może pogłębić swoją wiedzę z zakresu sportu jakim jest myślistwo.