Skip to content Skip to footer

Pojemniki sztaplowane, czyli ład i porządek w magazynie

Przemysł i handel łączy wiele, a jedną z największych wspólnych bolączek obu tych dziedzin jest przechowywanie. Znalezienie miejsca na produkty, dopiero co wyprodukowane lub te, które już czekają na klienta, jest często trudne, tworzy niepotrzebne koszty i przeszkadza w efektywnym prowadzeniu biznesu. Odpowiedzią na problem składowania produktów mogą być pojemniki sztaplowalne.

Jak można wykorzystać pojemniki sztaplowane?

Pudełka i skrzynki sztaplowane są obecne w większości przedsiębiorstw i nic dziwnego, bo w prosty sposób rozwiązują kwestię znalezienia przestrzeni na przechowywanie wszelkiego rodzaju towarów. Pojemniki sztaplowalne można układać jedne na drugich, co pozwala w jednym pionie bezpiecznie umieścić dużą ilość produktów. Na rynku znajduje się ogromna ilość pojemników tego typu, więc każda branża może znaleźć coś dla siebie, w zależności od potrzeb stawiając na wytrzymałość, pakowność, łatwość przemieszczania i jakiekolwiek inne dostosowanie do sprzedawanych towarów.

Wybór odpowiednich pojemników

Pierwszą decyzją, jaką trzeba podjąć przy zakupie pojemników sztaplowanych z oferty https://www.schoellerallibert.com/pl/products/stackable-containers/, będzie wybór między skrzynkami pełnymi a ażurowymi. Te pierwsze są gwarantem szczelności i zapewniają schludny i czysty wygląd. Ażurowe pojemniki do sztaplowania są z kolei bardzo często wykorzystywane w przemyśle spożywczym, ponieważ umożliwiają cyrkulację powietrza oraz łatwiej jest utrzymać w nich czystość. W branży spożywczej należy także zwrócić uwagę na tworzywo, z którego wyprodukowana jest skrzynka. Do przechowywania i transportowania żywości powinno się używać produktów posiadających atest Państwowego Zakładu Higieny.

Jak zadbać o funkcjonalność pojemników sztaplowalnych?

Gdy mowa jest o pojemnikach z możliwością sztaplowania, okazuje się, że szczegóły odgrywają bardzo ważną rolę. Po wyborze tworzywa, wielkości czy kształtu pojemnika, należy pochylić się nad drobnymi, ale istotnymi kwestiami. Po pierwsze, powinno się przemyśleć sposób przemieszczania skrzynek- czy łatwiej będzie transportować je na paletach, czy też potrzebne będą uchwyty, które zwiększą mobilność poszczególnych pojemników.
Po drugie, szczególnie w handlu, ważny będzie wygląd i oznaczanie pojemników sztaplowalnych. Ułożenie stosu pełnych skrzynek pozwoli na lepsze wykorzystanie przestrzeni, ale zdecydowanie utrudni szybkie odnalezienie konkretnych produktów. Na ratunek przychodzą kieszenie na etykiety lub nadruki na skrzynkach. Można także zdecydować się na pojemniki sztaplowane ażurowe lub przezroczyste.