Skip to content Skip to footer

Pojemniki sztaplowane? Ideał magazynowania

Organizując przestrzeń magazynów i logistyczną związaną z transportem, zwraca się uwagę na wiele rzeczy i aspektów z tym związanych, jednak zdecydowanie zbyt często na samym końcu znajduje się temat odpowiednich opakowań. Zdecydowanie zbyt często jest to rzecz deprecjonowania lub w drugą stronę, zbyt mocno przepłacana. Czy jest jakiś zloty środek, na który można się zdecydować?

Co jest ważne?

Szukając odpowiednio rodzaju opakowań na towar, nie powinno się patrzeć na to, czy będą to pojemniki z przegródkami, czy też bez nich, ale na znacznie bardziej zaawansowane aspekty.Główną cechą powinna być maksymalnie duża uniwersalność takich opakowań. Dlatego też, jeśli ktoś chce posiadać pojemniki z przegródkami, powinny to zdecydowanie być pojemniki plastikowe z przegródkami. Takie tworzywo zapewnia przede wszystkim sterylność odpowiednią dla produktów spożywczych, a po drugie niewrażliwość na środki żrące lub innego rodzaju substancje chemiczne, więc z powodzeniem możne je stosować również w przemyśle.Drugą sprawą, którą koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, jest uniwersalność stosowanych opakowań. Najlepiej by były one wykonane w tym samy rozmiarze co euro palety, co znacząco poprawiłoby ich używalność w transporcie.

Czy takie opakowania w ogóle istnieją?

Pojemniki idealne

Jest na rynku pojemnik, który spełnia wszystkie wyżej wymienione wymagania, a dodatkowo posiada znacznie więcej korzystnych dla przedsiębiorcy cech.Chodzi tu oczywiście o pojemniki sztaplowane, które po pierwsze wykonane są w tym samym rozmiarze co euro palety, a dodatkowo za sprawą wykorzystywanego do produkcji materiału, charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością zarówno na zniszczenia mechaniczne, jak i te wynikające z dużych lub niskich temperatur.Pojemniki tego typu są całkowicie odporne na działanie materiałów o charakterze przemysłowy, jak również spełniają wszystkie normy co do neutralności względem pożywienia.Wszystko to sprawia, że pojemniki sztaplowane są opakowaniami w pełni uniwersalnymi, których stosowanie pozwala na wprowadzenie oszczędności do funkcjonowania działu magazynu i logistyki nawet na poziomie 70%, co jest wartością niebotyczną, biorąc pod uwagę kilkuprocentowe zmiany wynikające z wprowadzania innego typu usprawnień. Powoduje to, że takimi opakowania powinny zainteresować się wszyscy ci, którzy magazynują lub transportują towary.