Skip to content Skip to footer

Szczyrk – zimowa stolica Polski

Beskid Śląski to piękne pasmo górskie o unikalnym mikroklimacie. Coraz więcej ludzi wybiera się tu na wypoczynek letni i zimowy. Zachęca dobra baza noclegowa, piękne trasy piesze i narciarskie oraz wiele ciekawych atrakcji.

Doskonała baza noclegowa

Jedną z najbardziej znanych miejscowości w Beskidzie Śląskim jest Szczyrk. To niewielkie miasteczko jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Nic dziwnego, bo jest znakomitą bazą wypadową i noclegową. Liczne apartamenty Szczyrk oferuje w bardzo różnych cenach i lokalizacjach. W zależności od potrzeb Szczyrk noclegi ma w centrum miasta, jak i blisko wyciągów. Turyści i narciarze mają też do dyspozycji ciekawą bazę gastronomiczną. Można zjeść tanio i dobrze, próbując kuchni lokalnej lub korzystając z typowych fast foodów. Koneserzy mogą tu znaleźć także wyrafinowaną kuchnię z całego świata.

W Szczyrku królują narty

Ponieważ noclegi Szczyrk zapewnia bez problemu, nic dziwnego że jest popularną bazą wypadową w okoliczne góry. Kusi owiany legendami Skrzyczny oraz Barania Góra, na której znajdują się źródła Wisły. Ale chyba najważniejsza dla Szczyrku jest zima. Liczne wyciągi, sztucznie naśnieżane i znakomicie utrzymane zjazdowe trasy narciarskie oraz coraz popularniejsze trasy do biegów narciarskich przyciągają wielu chętnych. Nie na darmo coraz częściej mówi się o Szczyrku jako o zimowej stolicy Polski. Do tego wszystkiego doskonałej jakości apartamenty Szczyrk ma w ofercie. Ceny oczywiście są różne. Oprócz apartamentów, tanie noclegi Szczyrk oferuje mniej zamożnym narciarzom. Atutem Szczyrku jest także pogoda, która pozwala na stosunkowo długi sezon narciarski. Wykorzystują to profesjonalni sportowcy, którzy trenują w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich.

Letnie wędrówki po Beskidzie

Także latem warto się wybrać do Szczyrku. Oferuje szczyrk noclegi zwykle nieco tańsze niż zimą, więc i koszty mniejsze. A Beskid latem jest wyjątkowo piękny. Miłośnicy górskich wędrówek będą usatysfakcjonowani, bo teren, mimo niezbyt wysokich szczytów, jest bardzo urozmaicony i wymagający. Trudy wędrówki rekompensują wspaniałe widoki i wiele zabytków architektury ludowej. Wędrówki ułatwia doskonała sieć dróg oraz szlaki turystyczne, poprowadzone przez najciekawsze miejsca regionu.