Skip to content Skip to footer

Wakacje nad morzem 2021. Gdzie wypoczywać nad Bałtykiem?

Linia brzegowa Morza Bałtyckiego liczy sobie aż 770 km. Wzdłuż niej na poszukiwaczy relaksu czeka wiele malowniczych miejscowości. Gdzie warto wybrać się na wakacje nad morzem 2021?

Turystyczne kurorty

Do wypoczynku nad Bałtykiem zapraszają popularne od lat kurorty, gdzie na odwiedzających czekają szerokie plaże i rozbudowana baza noclegowa – hotele, pensjonaty, apartamenty i luksusowe domki nad morzem. To najlepszy kierunek dla każdego, kto lubi dobrą zabawę w wakacyjnym stylu.

Międzyzdroje, Władysławowo, Łeba, Pobierowo, Mielno, Ustka, Jastarnia – to tylko kilka słynnych kurortów położonych nad Morzem Bałtyckim. Latem ściągają do nich tłumy turystów spragnionych relaksu w promieniach słońca.

Kameralne zakątki

A może wolisz spędzić wakacje nad Bałtykiem w mniej zatłoczonym miejscu? W mniejszych miejscowościach można wypocząć bez przeszkadzającego gwaru i szukania wolnego miejsca na plaży.

Kameralne miejscowości warte uwagi to między innymi Poddąbie, Kopalino, Białogóra, Smołdziński Las, Mechelinki, Rogowo, Trzęsacz, Dębki czy Mielenko. W wybranych z nich można również wynająć luksusowe domki nad morzem, by wypocząć w komfortowych warunkach.

Historyczne miasta

Wakacje nad Morzem Bałtyckim nie muszą oznaczać ciągłego opalania się na plaży. Swoje wczasy można połączyć również ze zwiedzaniem historycznych miast położonych na wybrzeżu i poznać ich wielowiekowe dzieje.

Na szczególną uwagę zasługuje Gdańsk, który zachwyca turystów nie tylko z Polski, ale również z całego świata. Równie piękny jest znajdujący się niedaleko Sopot ze swoim molo. Na polskim wybrzeżu na uwagę zasługują również miasta jak Świnoujście i Kołobrzeg. Każda z nich ma również własne plaże, gdzie można wypoczywać, słuchając szumu fal.

Nie zapominaj o komfortowym noclegu

Aby pobyt nad był udany, nie można zapomnieć o wcześniejszej rezerwacji noclegu. Wybór jest spory – od hoteli i pensjonatów, poprzez apartamenty na wynajem, a skończywszy na luksusowych domkach nad morzem dostępnych również cały rok.

Nie zwlekaj, zaplanuj wakacje nad Bałtykiem 2021 już teraz i wybierz idealne miejsce do wypoczynku nad polskim morzem.