Skip to content Skip to footer

Jak wybrać idealną torbę dla psa?

Małe psy posiadają jedną bardzo ważną zaletę – są lekkie. Sprawia to, że nie mamy najmniejszego problemu z podniesieniem ich i noszeniem w torbie, a dzięki temu otwierają się przed nami zupełnie nowe możliwości – tak jak wchodzenie z pupilem do różnych instytucji czy chociażby nie wnoszenie za niego opłat w komunikacji miejskiej.

Bezpieczeństwo

Żeby jednak ten sposób poruszania się z czworonogiem był komfortowy dla nas obojga, należy zadbać o pewne podstawowe kwestie. Jaka powinna być idealna torba dla psa?
Przede wszystkim – sposób użytkowania. Zastanówmy się czy będziemy chcieli po prostu zabierać podopiecznego na zakupy i spotkania w mieście czy raczej pragniemy przemierzać z nim długie kilometry. Wszystko jest możliwe! Na rynku dostępne są bardzo różne modele, również takie, które wyposażono w szelki, niezbędne, jeżeli planujemy podróż samochodem – zabezpieczą one przed urazami w razie gwałtownego hamowania.
Jeśli jesteśmy zapalonymi rowerzystami – nic prostszego, jak tylko usadzić naszego przyjaciela w wielofunkcyjnej torbie dla psa posiadającej mocowanie do kierownicy lub bagażnika. Niekiedy pupila zabezpiecza się także siateczką, która również w tym wypadku nie pozwala mu wypaść.

Wygoda

Kolejną ważną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę jest wielkość czworonoga – dobrze dopasowana torba dla psa pozwoli mu na swobodę ruchów i towarzystwo ulubionej zabawki, jednak nie będzie zbyt duża po to, aby zapewnić i nam komfort noszenia. Może być ciężko określić wymiary, kiedy pupil jeszcze rośnie – nie przejmujmy się jednak, z łatwością sprzedamy zbyt ciasny model na aukcji i zakupimy nowy.
Pamiętajmy również o naszej własnej wygodzie i zdrowiu. Ile waży nasz pies? Ile jesteśmy w stanie unieść? Od tego zależeć będzie wybór torby. Niekiedy lepiej jest postawić na plecaki, dogodniej rozkładające obciążenia lub na małe wózeczki na kółkach, które doczepimy również do roweru. Jeśli jednak zdecydujemy się czworonoga nosić, nie zapominajmy o sprawdzeniu czy nie przysporzy nas to o bóle barków i kręgosłupa.

Wygląd

Kiedy wszystkie najważniejsze kwestie zostaną załatwione, zająć możemy się ostatnią sprawą – wyglądem. I tutaj ciężko będzie nam nie znaleźć czegoś dla siebie.
Bez problemu natrafimy na torby sportowe, z dużą ilością kieszonek, pasków i udogodnień, jednak panie, które wolałyby, żeby ich model pasował raczej do szpilek, również nie pozostaną rozczarowane. Styl minimalistyczny? Znajdziemy go z łatwością. Wielobarwny plecaczek dla młodego opiekuna? Także nie ma problemu – do wyboru, do koloru!