Skip to content Skip to footer

Z rowerem na stojaku

Jazda rowerem to dzisiaj bardzo popularna forma rozrywki i spędzania wolnego czasu. Można jeździć z kimś, przy okazji podziwiać piękne widoki, rozmawiać, a przy tym zadbać o swoją kondycję i sprawność, właściwie same plusy. Chociaż pociąga ona za sobą też pewne komplikacje.

Rowerowy problem

Rower to wspaniała maszyną, którą wielu z nas uwielbia od dziecka. Zwykle kto tylko nauczy się jeździć na jednośladzie to nigdy nie rezygnuje z tej umiejętności. Mówi się nawet, że jazdy na rowerze nigdy się nie zapomina.

home-984395_960_720
Wszystko byłoby super, ładnie i pięknie gdyby nie jeden mały szkopuł. Otóż rowery musimy gdzieś przechowywać. Nie każdy niestety ma dom jednorodzinny czy mieszka w bloku, gdzie do dyspozycji ma swój garaż czy chociażby piwnicę.

Jest kłopot, znajdzie się wyjście

Gdzie w takim razie przechowywać nasz pojazd? W takim wypadku uratować nas mogą jedynie stojaki na rowery, które nie powinny zajmować za dużo miejsca, a będą wybawieniem w tej sytuacji. Stojaki na rowery mogą wyglądać bardzo różnie, w zależności od producenta. Przede wszystkim dzieli się je ze względu na to do ilu rowerów są przystosowane. Mogą być na jeden jednoślad, a mogą być na kilka.
Są takie, które są montowane do ściany, do podłogi, a nawet do sufitu, kiedy to możemy rower podwiesić do samej góry. W tym wypadku jest to bardzo duża oszczędność miejsca. Kiedy bowiem mieszkamy w bloku czy też kamienicy, a nasze mieszkanie jest naprawdę małe, a z kolei nie wyobrażamy sobie życia bez naszego pojazdu, to wówczas jest to najlepsze, o ile nawet nie jedyne wyjście.

Gdzie to postawić?

Stojaki zwykle montowane są w korytarzach lub w ewentualnie w sypialni, chociaż w odpowiedniej aranżacji wnętrza zdarza się też, zobaczyć rower na przykład na ścianie w salonie. Jeżeli tylko mamy w tym pomieszczeniu odpowiedni wystrój i klimat to przecież nic nie stoi na przeszkodzie. Ograniczyć można nas jedynie nasza własna wyobraźnia.
Rozwiązań bowiem może być tu całe mnóstwo, ale to wszystko uzależnione jest również od wielkości naszego salonu. Rower może stać za szafą czy komodą, wisieć za kanapą, na szafie, a nawet stać na półce.

Stojaki na rowery to bardzo praktyczne wyjście nie tylko dla tych, którzy mają mały metraż, a nie wyobrażają sobie życia bez swojego jednośladu. Takie elementy przydadzą się również w piwnicy czy w garażu, gdzie zwykle je przechowujemy. Ich cena zwykle uzależniona jest od jakości, a także od wyglądu, ale z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego na każdą kieszeń, ponieważ wybór jest bardzo duży.

Artykuł powstał we współpracy z Calus-P