Skip to content Skip to footer

Zdrowie i wygląd zgryzu w GOP

Zęby świadczą nie tylko o naszym zdrowiu. Stan naszego uzębienia stanowi również informację o tym, jak o siebie dbamy. W czasach śnieżnobiałych uśmiechów, wszelkie wady staramy się usunąć, ale… Czy takie nauki jak ortodoncja Katowice mogą zapewnić na najwyższym poziomie?

Wady zgryzu i ich niwelowanie

Wady zgryzu, niezależnie od tego czy są wrodzone czy nabyte, są nieprawidłowościami. Sama nazwa wskazuje, iż z medycznego punktu widzenia ich występowanie jest niepożądane. Nieważne czy ortodonta Katowice diagnozuje czy jako ortodonta chorzów leczy, ale każde wady – pionowe, poziome i poprzeczne – zaleci usunąć (wyleczyć!).Każdorazowe niwelowanie wad zgryzu lub wad szczękowo-twarzowych ma dwa aspekty: zdrowotny oraz estetyczny.

Zgryz – zdrowie

Spośród najczęstszych wad, możemy wyróżnić stłoczenie, szparowatość, brak zawiązków zębowych, zatrzymany ząb. Wszyscy ortodonci w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym – niezależnie czy zgodnie z rejonizacją ortodonta Katowice obsługuje czy inne miasto – zaproponują niwelowanie negatywnych skutków nieprawidłowości szczękowej. Wady mogą utrudniać jedzenie, przeżuwanie, a nawet oddychanie – zwłaszcza te ostatnie wymagają nagłej interwencji, zgodnie z nauką, jaką jest ortodoncja Katowice stosują oczywiście te zalecenia. W Górnośląskim Okręgu Przemysłowym, usługi ortodontyczne w Katowicach i Chorzowie są na wysokim poziomie. Prawie sto procent pacjentów nie uskarża się na dolegliwości, powikłania mogące wiązać się z zabiegami ortodontycznymi.

Nowy zgryz – estetyka

Obsługuje ortodonta Chorzów, czyli wielką liczbę klientów. Spora część klienteli decyduje się na zniwelowanie wad, zwłaszcza szparowatości lub stłoczenia, nie tylko ze względów medycznych, ale i estetycznych. Równe i białe uzębienie jest pożądane, bo stanowi nie tylko element pięknego – często uwodzicielskiego – uśmiechu, ale i podnosi naszą pewność siebie i wiarę we własne możliwości.Ortodonci w Katowicach, jak i ortodonci w Chorzowie, obsługujący cały Górnośląski Okręg Przemysłowy, są zgodni, iż coraz więcej osób decyduje się na zabiegi ortodontyczne właśnie ze względu na wygląd. Aby zaspokoić potrzeby rynku, ortodoncja katowicka i chorzowska coraz większą uwagę przywiązuje do finalnego efektu wizualnego.