Skip to content Skip to footer

Alkomaty policyjne sklep – wybierz najbardziej czułe modele elektrochemiczne

Alkomaty z sensorem elektrochemicznym są najbardziej czułe i dokładne. Dzięki nim można wykonać precyzyjne pomiary bez ryzyka pomyłki i reakcji na inną substancję chemiczną niż alkohol. Takie sytuacje zdarzają się w przypadku gorszej jakości alkomatów, które nie posiadają elektrochemicznego sensora. Alkomaty wykorzystywane przez policje to urządzenia zaawansowane pod względem funkcji i możliwości wykonywania pomiarów automatycznych i pasywnych. Alkomaty policyjne sklep to wybór modeli, które pozwalają na wykonanie pomiarów w kilka sekund.

Alkomaty policyjne sklep – idealne rozwiązania dla firm

Często zakłady produkcyjne, ale również stacje benzynowe zaopatrują się w alkomaty przemysłowe. To typ alkomatów, które są zasilane sieciowo, zatem mogą pracować przez całą dobę. Jednym z nich jest Alcolide F 10. Pozwala na dokonywanie pomiarów aktywnych i pasywnych w zakresie od 0,00 do aż 8,00 promila. Czytelny ekran LCD pozwala na odczytanie pomiaru. Taki alkomat może współpracować z drukarką w celu wydrukowania pomiarów z pamięci urządzenia, które pozwala na zachowanie do 1000 pomiarów. Innym alkomatem, który może być odpowiedni dla firm jest Alcofind AF 100-S , który zaopatrzony jest w diody wskazujące na przedział w jakim znajduje się pomiar. Poszczególne przedziały można ustalić dla stanu trzeźwości, wykrycia stężenia powyżej normy, a także wysokiego stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, W ten sposób dzięki sygnalizacji od razu wiadomo w jakim przedziale znajduje się wynik pomiaru.

Alkomat policyjny cena – jakość idzie w parze z korzystną ceną

Biorąc pod uwagę ryzyko jakie niesie ze sobą praca pod wpływem alkoholu i brak możliwości wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela w przypadku wyrządzonych szkód przez pijanego pracownika, zdecydowanie warto zaopatrzyć firmę w alkomat elektrochemiczny. Zwłaszcza, że alkomat policyjny cena jest adekwatna do wysokiej jakości urządzenia. Za takie alkomaty trzeba zapłacić w granicach 1500 zł lub nieco więcej, dlatego biorąc pod uwagę możliwe straty nie jest to wygórowana kwota.

Alkomaty wykorzystywane przez policje są doskonałym rozwiązaniem dla firm wielu branż. Na bezpieczeństwie pracowników i działalności przedsiębiorstwa nie należy oszczędzać, dlatego taka inwestycja wydaje się być koniecznością. Profesjonalne alkomaty policyjne kalibrowane przynajmniej raz do roku lub po osiągnięciu określonej przez producenta liczby pomiarów są znacznie dokładniejsze przez co nie ma wątpliwości czy pomiar został wykonany w sposób prawidłowy.