Skip to content Skip to footer

Granitory vs kostkarki do lodu

Od pewnego czasu w barach blisko plaży można zamówić sobie napój, który stał się ostatnio bardzo popularny w Polsce. Mowa o granicie.

Co to jest Granita?

Granita to tradycyjny sycylijski mrożony deser na bazie kawy lub soków owocowych. Charakterystyczną cechą, odróżniającą go od sorbetu, jest ziarnista struktura lodu. Jednak aby zrobić taki przepyszny deser trzeba mieć do niego odpowiednią maszynę, która we wszystkim pomaga. W tym celu powstały maszyny do granity.

Granitory pomagają w błyskawicznym przygotowaniu specyficznego napoju, jaki jest granita. Jednak jest to dosyć kosztowne urządzenie, ponieważ nadaje się nie tylko do restauracji, pubów, dyskotek czy barów, ale i do ulicznych punktów sprzedaży. Jest urządzeniem, które można bardzo szybko i bezproblemowo uruchomić i które można łatwo zdemontować. Wymaga jedynie podłączenia do prądu oraz miejsca, w którym pracownik będzie mógł przygotować bazowy napój do schłodzenia. Jego budowa ułatwia zachowanie higieny i pozwala na mycie w warunkach nie stałych, czyli różnych. Z tego też powodu w krajach śródziemnomorskich granitory są stosowane w sprzedaży obwoźnej, w przystosowanych do tego celu samochodach. Takie rozwiązanie daje większe możliwości i finansowo jest bardziej opłacalne. Jednak jeżeli ktoś chce zakupić sobie takie urządzenie do domu to jest to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Chociaż można poszukać w internecie używanej maszyny do granity. Wówczas można zaoszczędzić kilkaset złotych. Dzięki takiej maszynie można cieszyć się równie pysznymi sycylijskimi napojami jak z nowej maszyny.

W gorące dni wszystkie budki z napojami i deserami nie mogłyby obejść się bez maszyny do granity ale także maszyny do lodu. Lód jest nieodłącznym elementem drinków i zimnych napojów, ponieważ to one przynoszą ukojenie dla organizmu w upalne dni.

Dlaczego zakup maszyny do lodu jest dobrym zakupem?

Kostkarki do lodu to w wielu krajach tak samo istotne urządzenie, jak robot kuchenny czy maszynka do mięsa. Wiele osób nie wyobraża sobie kawy, soku czy herbaty na ciepło – piją je wyłącznie w wersji schłodzonej, a w wielu miejscach na świecie wręcz lodowatej. Z jednej strony jest to kwestia klimatu, z drugiej pewnych przyzwyczajeń. Obracając się w różnym towarzystwie można natrafić na osobę, która potrzebuje lodu do napoju. Zatem jest to kolejny powód do tego, by takie urządzenie posiadać w domu. Nigdy nie wiadomo kiedy odwiedzi nas znajomy lubiący zimne napoje.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.siorbet.pl/maszyny.html