Skip to content Skip to footer

Atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Szczyrku

Szczyrk to malownicza miejscowość, która często jest celem licznych wycieczek turystycznych. Odwiedzają ją Polacy ze wszystkich zakątków kraju, a niekiedy nawet obcokrajowcy. Jednak wielu z nich opuszcza miasto z zawodem, ponieważ nie wiedzieli, co mogą robić w tym miejscu. Dlatego w tym artykule przedstawimy najpowszechniejsze atrakcje Szczyrk, które pozwolą na przeżycie satysfakcjonującej wycieczki.

Szczyrk atrakcje turystyczne stworzone przez Matkę Naturę

Tym, z czego Szczyrk znany jest przede wszystkim, są zapierające dech w piersiach krajobrazy i zróżnicowane szlaki turystyczne. W okolicy znajduje się nawet wiele punktów widokowych, które w połączeniu z lokalną fauną i florą stanowią idealne miejsce dla wszystkich miłośników pięknych widoków. Naturalne atrakcje Szczyrk pozwalają uciec myślami od miastowego zgiełku i zrelaksować się na świeżym powietrzu. Jednak rozciągające się krajobrazy i zadbane tereny to nie wszystko, co miasto oferuje odwiedzającym. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Szczyrk ciekawe miejsca – Beskidzka Galeria Sztuki

Tym, co wyróżnia Szczyrk od innych tego typu miejscowości są wyjątkowe dzieła sztuki współczesnej umieszczonej w galerii sztuki „Bator”. W budynku znajduje się dorobek ponad 130 wyjątkowych artystów, dzięki czemu można zwiedzać beskidzkie wystawy godzinami. Sztuka nowoczesna z pewnością będzie miłą odmianą jeśli widziało się już wiele klasycznych rzeźb i obrazów, a to jak zadbana jest galeria „Bator” sprawia, że inne charakteryzujące Szczyrk atrakcje turystyczne często schodzą na drugi plan w priorytetach turystów.

Szczyrk ciekawe miejsca rekreacyjne

Miejscowość w Beskidach jest jednak przede wszystkim znana z licznych stoków narciarskich, dlatego odwiedzając Szczyrk koniecznie trzeba znaleźć czas na trochę sportu. Liczne skocznie znajdujące się w Szczyrku spełniają potrzeby zarówno amatorów, jak i profesjonalnych narciarzy, dzięki czemu każdy może znaleźć tu trasę zjazdową idealną dla siebie. O ile warto pomyśleć o samej wizycie na stoku, to niekonieczne jest zabieranie nieporęcznego ekwipunku narciarskiego. Na miejscu znajduje się wiele wypożyczalni narciarskich, w których to można zaopatrzyć się w cały potrzebny do zjazdu sprzęt.