Skip to content Skip to footer

Atrakcje turystyczne Szczyrku

Szczyrk to bardzo malownicza miejscowość w Beskidzie Śląskim. Jest idealnym miejscem do pieszych wędrówek górskich oraz do rowerowych wycieczek. Szczyrk to miasto, które jest atrakcyjne zarówno zimą jak i latem.

Szczyrk ciekawe miejsca, które trzeba zobaczyć

Jeśli chodzi o Atrakcje szczyrk ma ich nadmiar. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jednym z najpopularniejszych miejsc jest deptak nad Żylicą wraz ze ścieżką pieszo-rowerową. Jest to miejsce, które służy turystom i mieszkańcom przez cały rok. Deptak ten ma swój początek w centrum miasta i biegnie wzdłuż rzeki. W centrum miasta jest nowoczesna fontanna.Sanktuarium Św, Jakuba Apostoła jest zaliczane również do atrakcji Szczyrku. Jest to stary drewniany kościół, który leży na Szlaku Architektury Drewnianej. Sanktuarium na Górce to również ciekawe miejsce w tym mieście, które jest miejscem kultu religijnego. Szczyrk atrakcje turystyczne ma również dla miłośników sztuki współczesnej. Jest to Galeria Sztuki, gdzie prezentuje się malarstwo i ceramikę.

Szczyrk atrakcje turystyczne dla zwolenników czynnego wypoczynku

Szczyrk ciekawe miejsca ma rozrzucone po całej okolicy. Najlepszą miejscówką dla kolarzy i narciarzy, paralotniarzy czy miłośników pieszych wędrówek jest Korona Beskidu Śląskiego, Skrzyczne, które jest najwyższym szczytem Beskidu. Piękne widoki i adrenalina górska są nie do przecenienia.

Atrakcje Szczyrk ma również inne. Jest to Malownicza Przełęcz Salmopolska, tzw. Biały Krzyż.

Narciarstwo w Szczyrku

Miasto Szczyrk to także ciekawy ośrodek, gdzie można uprawiać różne sporty zimowe. W mieście tym jest największa w Polsce ilość wyciągów. Są to wyciągi krzesełkowe na Skrzyczne, a także około sześćdziesięciu kilometrów tras o różnych stopniach trudności. Są tu również skocznie, często sztucznie naśnieżane i oświetlane, a także skocznie narciarskie. Przy tym bardzo dobrze rozbudowana jest infrastruktura. Są to szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu i lokale gastronomiczne, które oferują nie tylko regionalne jedzenie.W Szczyrku działa również Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Są tu również orczykowe wyciągi narciarskie, a także skocznie. Prężnie działa również kryta pływalnia, korty tenisowe, boiska sportowe.