Skip to content Skip to footer

Atrakcyjne oferty pracy dla opiekunek w Niemczech

Atrakcyjne oferty pracy dla opiekunek w Niemczech, za naprawdę dobre wynagrodzenie oczywiście w euro, to świetna możliwość rozwoju zawodowego dla Polek, którym nie do końca wiedzie się na rodzimym rynku pracy. W Niemczech zapotrzebowanie na opiekunki jest tak duże, że oferty pracy są kierowane nawet do tych kobiet, które nie mają stricte wykształcenia medycznego i nie znają zbyt dobrze języka.

Atrakcyjne oferty pracy dla opiekunek w Niemczech

Dlaczego Niemcy poszukują tak licznie opiekunek? Z czym jest to związane? Chodzi tutaj o tak naprawdę bardzo gwałtowne zmiany demograficzne i starzenie się narodu niemieckiego. W Niemczech przyrost naturalny nie jest na zbyt wysokim poziomie, jest coraz więcej osób starszych, ze względu na bardzo dobrą opiekę medyczną i socjalną, żyjących długo. Jednocześnie bardzo często są to osoby wymagające pomocy ze strony osoby drugiej. Osoby w wieku produkcyjnym, czyli rodzina tychże staruszków, najczęściej ze względu na zobowiązania zawodowe nie jest w stanie zapewnić całodobowej ciągłej opieki. Stąd właśnie zapotrzebowanie na opiekunki z Polski oraz innych krajów Europy Wschodniej.

Skąd zdobyć oferty pracy dla opiekunek w Niemczech?

Jak zatem zdobyć taką ofertą pracy i wyjechać do Niemiec? Trzeba się wykazać odrobiną determinacji i po pierwsze podszkolić znajomość języka niemieckiego, co tak naprawdę można robić po prostu w domu, korzystając z materiałów dostępnych w internecie. Aby wyjechać do pracy jako opiekunka nie trzeba bowiem znać języka świetnie. Potrzebna jest znajomość w takim stopniu, aby możliwe było dogadanie się z rodziną osoby, którą będzie się opiekowało. Oczywiście lepsza znajomość języka niemieckiego to większy komfort dla wyjeżdżającej tam opiekunki, ale też na bieżąco mieszkając tam, będzie ona doskonaliła znajomość języka.

Ile można zarobić

Czy oferty pracy dla opiekunek w Niemczech są atrakcyjne pod względem zarobków? Zdecydowanie tak. Nie płaci się za przejazd do Niemiec, ani za nocleg i wyżywienie, bo to jest już zapewnione przez rodzinę, do której się przyjeżdża do pracy. Zarabia się zwykle około 1000 € za miesiąc, chociaż czasami mogą być tą kwotę odrobiną wyższąlub odrobinę niższe, co jest związane ze stopniem znajomości języka, albo stopniem skomplikowania pracy.

Artykuł przygotowany we współpracy z Private Care