Skip to content Skip to footer

Bezalkoholowa alternatywa

Piwo jest żywym produktem, a zatem dopuszcza się odchylenie +/- 0,5% w stosunku do procentowej zawartości alkoholu, na którym produkt jest oznaczony. Odsetek alkoholu nie może w żadnym wypadku przekroczyć górnej granicy dla piwa bezalkoholowego, które wynosi 0,7%.

Alternatywa dla zwykłego piwa

Piwo bezalkoholowe jest w praktyce bezalkoholowe, ale wszystkie produkty, które przechodzą proces fermentacji, zawierają niewielkie ilości alkoholu. Na przykład mleko kefirowe zawiera około 0,7 procent. Takie małe ilości alkoholu w piwie są nieodczuwalne i można bezpiecznie pić piwo, które jest oznaczone jako bezalkoholowe, jeśli zamierzasz kierować samochodem lub jeśli jesteś w ciąży.

Zawartość alkoholu w najczęstszych rodzajów piwa bezalkoholowego w waha się pomiędzy 0,4%, a 0,5%.

Piwo bezalkoholowe staje się coraz większym trendem, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów tego trunku. Znane marki takie jak Warka czy Lech, które zaczynały od sprzedaży normalnego, pełnoprocentowego piwa, mają obecnie w swojej ofercie ich bezalkoholowe zamienniki.W dzisiejszych czasach jest to dobra alternatywa dla piwoszy, którzy jednak nie codziennie mogą sobie pozwolić na spożycie alkoholu. Każdy kierowca, który ma ochotę na piwo, może wypić to bezalkoholowe i jechać dalej bez obaw, że spowoduje wypadek.Piwa bezalkoholowe cieszą się coraz większą popularnością ze względu na coraz większy wybór, lepszą jakość. Szeroka gama smaków zachwyca szczególnie kobiety.

Warzenie piwa bezalkoholowego

Do produkcji piwa bezalkoholowego, które smakuje i wygląda jak normalne piwo, potrzeba brzeczki tj. ugotowanej mieszaniny słodu, wody i chmielu, aby przygotować proces fermentacji. Rozpoczynamy proces fermentacji, tak aby szybko ją zakończyć, żeby zawartość alkoholu była minimalna i wytwarzany był dobry smak piwa. Tylko w ten sposób piwo bezalkoholowe uzyskuje kolor, smak i pianę jak zwykłe piwo, ale bez alkoholu.Mieszaninę słodu, wody i chmielu można ugotować i nie poddawać procesowi fermentacji, otrzymamy wtedy wywar, który będzie całkowicie bezalkoholowy. Jednak w zamian za to ani nie smakuje, ani nie wygląda jak piwo, ciemnozłoty lub jasnobrązowy kolor. Oprócz tego nie ma także charakterystycznego piwnego smaku i pianki ani nie ma charakterystycznego smaku drożdży.

Piwo bezalkoholowe kupisz w sklepie bezalkoholowe.com