Skip to content Skip to footer

Bezpieczne i łatwe w transporcie zbiorniki ibc

Zbiornik ibc jest niezwykle popularny w transporcie, ponieważ zdecydowanie ułatwia on wszystkie prace związane z przewozem substancji i ich logistyką. W zależności od zapotrzebowania, na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów zbiorników ibc, które różnią się pod względem wielkości (paletopojemnik wymiary). Zbiornik ibc wykorzystywany jest do przewozu substancji chemicznych, jak i produktów spożywczych.

Zbiornik ibc – najlepszy wybór!

W transporcie płynnych, a często też niebezpiecznych materiałów oraz łatwopalnych płynów zawsze najlepszym wyborem są zbiorniki ibc. Zbiorniki tego typu przy transporcie niebezpiecznych substancji doskonale sprawdzają się w zapobieganiu różnego rodzaju wypadkom, chroniąc tym samym ludzi, materiały czy środowisko. Wszelkiego rodzaju pojemniki transportowe, stosowane w transporcie materiałów niebezpiecznych, są zaprojektowane w ten sposób, by spełniać najwyższe wymagania, narzucone przez prawo krajowe i międzynarodowe. Dopasowanie do przepisów prawa ułatwia transport międzynarodowy.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

W zakresie transportu materiałów, które określane są mianem substancji/płynów łatwopalnych, stosuje się specjalnie zaprojektowane zbiorniki ibc, które wyróżniają się np. obecnością dodatkowych, zewnętrznych pojemników, które posiadają wiele warstw z tworzywa sztucznego. W tego typu pojemnikach zewnętrzna warstwa jest tzw. trwale odwodząca. W pojemnikach do substancji łatwopalnych wykorzystuje się metodę tzw. uziemienia płynów łatwopalnych, co działa na zasadzie zamontowania do pojemnika specjalnego, przewodzącego zaworu oraz kabla uziemiającego, które to połączone są z ramą. Po co stosuje się takie rozwiązania? Takie techniki sprawiają, że np. prace prowadzone w obszarach roboczych zagrożonych wybuchem są ne tylko możliwe do przeprowadzenia, ale też bezpieczne.

Zbiornik ibc znalazł zastosowanie nie tylko w wielu dobrze rozwiniętych branżach (na skalę przemysłową), lecz również w wymiarze detalicznym. Szeroki wybór paletopojemników o różnych wymiarach (więcej informacji można szukać pod frazą np. paletopojemnik wymiary), sprawia, że dziś kontenery mają naprawdę szerokie zastosowanie w wielu branżach. Ich bezpieczeństwo zarówno pod względem budowy samych pojemników, jak i ich późniejszego transportu na skalę międzynarodową, zostały docenione na całym świecie.