Skip to content Skip to footer

Jak tanio udekorować mieszkanie?

Dekorowanie mieszkania jest niczym wisienka na torcie albo postawienie kropki nad i. Wszelkie dekoracje i ozdobniki to tak naprawdę dodatek i można mieszkać w domu ich pozbawionym. Jednakże, to właśnie dodatkowe elementy nadają wnętrzom charakter i sprawiają, że chce się mieszkać w takich warunkach. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak tanio udekorować mieszkanie.

Podkładki filcowe na stół

Jedną z ciekawszych opcji są podkładki filcowe na stół, które znajdziemy w wielu kolorach, kształtach, wzorach i rozmiarach. Takie podkładki są nie tylko bardzo praktyczne, ponieważ chronią stół przed zabrudzeniami oraz wysoką temperaturą, ale także wyjątkowo ładnie się prezentują.

Każdy sklep stacjonarny lub internetowy ma w swojej ofercie bogaty katalog takich podkładek, jednak jeśli nie znajdziemy opcji odpowiedniej dla nas, to możemy zapytać obsługę o możliwość wykonania takich podkładek filcowych na stół na specjalne zamówienie. Prawdopodobnie będzie to opcja troszkę droższa, ale nas bardziej usatysfakcjonuje.

Kwiaty i obrazy

Podkładki filcowe to nie wszystko. Standardowo dom dekoruje się także kwiatami i obrazami. I tutaj także mamy szerokie pole do popisu, gdyż wybór jest wprost nieograniczony. Możemy zakupić gotowe bukiety, kwiaty sztuczne itd. Podobnie z obrazami. Sklepy oferują bardzo zróżnicowane obrazy, ale możemy także wywołać swoje zdjęcia z wycieczek i wyjazdów i powiesić je na ścianie.

Kwiaty i obrazy mogą ozdobić każde pomieszczenie, nawet łazienkę czy kuchnię. Od nas samych zależy ich wygląd i charakter. Ponadto, łatwo dopasowywać je do panującego w danym wnętrzu stylu. Poza tym, tego typu dekoracje są stosunkowo niedrogie, więc możemy je zmieniać co kilka sezonów i w ten sposób odświeżać swoje pomieszczenia.

Pamiątki z podróży

Pamiątki z podróży to świetna opcja dekorowania mieszkania, szczególnie dla osób, które kochają zagraniczne wyjazdy. Poustawiane gdzieniegdzie pamiątki będą przypominać o wycieczkach i przywoływać miłe wspomnienia.

Wybierając pamiątki z podróży warto zadbać o to, aby były jak najbardziej związane z odwiedzanym regionem. Popularne magnesy to jedna opcja, ale świetnym pomysłem jest większe indywidualizowanie takich pamiątek – np. góralska laska z Zakopanego.

Podkładki filcowe na stół dostępne są w ofercie spokko.pl