Skip to content Skip to footer

Bezpieczne skoki spadochronowe

Skok ze spadochronem to marzenie wielu osób. Jednak większość nie jest w stanie go zrealizować. Samodzielny skok wymaga bardzo dobrej kondycji fizycznej, odwagi oraz przejścia przez długotrwały i intensywny kurs. Skoki tandemowe są propozycją dla tych wszystkich, którzy chcą spełnić swoje marzenie.

Jak wygląda skok tandemowy?

Skoki tandemowe wykonywane są przez dwie osoby – pilota i pasażera. Pilot, który jest doświadczonym skoczkiem czuwa nad bezpiecznym przebiegiem całego przedsięwzięcia. Dzięki niemu nie trzeba martwić się o właściwe otwarcie spadochronu lub umiejętne wylądowanie. Przed skokiem każdy uczestnik przechodzi szkolenie. W trakcie jego trwania pozyskuje informacje o tym, jak będzie wyglądał cały lot. Poznaje poszczególny etapy skoku oraz dowiaduje się, jak ułożyć ciało. Szkolenie jest także instruktażem przestrzegającym przed tym czego absolutnie nie wolno robić w powietrzu. Sprzęt używany przy tego typu atrakcjach jest oczywiście w pełni bezpieczny i posiada wszystkie certyfikaty.

Skoki tandemowe na prezent

Coraz częściej skoki w towarzystwie pilota wybierane są na prezenty z różnych okazji. Jest to świetny pomysł na uczczenie okrągłych urodzin lub na przykład zdania matury oraz otrzymania awansu. Często osoby nie są w stanie zdobyć się na tak odważny krok i same nigdy nie podjęłyby próby skoku ze spadochronem. Otrzymany prezent staje się pretekstem do wykonania skoku i spełnienia swoich najskrytszych marzeń. Ze skoków tandemowych korzystają także pracownicy firm. Jest to bardzo skuteczny i zarazem oryginalny pomysł na zintegrowanie i zmotywowanie pracowników. Skok tandemowy pozwala przekroczyć w bezpieczny sposób próg swojego strachu, wyjść ze strefy komfortu i doznać niezapomnianych emocji.

Pamiątka na całe życie

W trakcie wykonywania skoku w tandemie istnieje możliwość nagrania filmu oraz wykonania zdjęć przez drugiego skoczka. Jest to zdecydowanie opcja, z której warto skorzystać. Film będzie za każdym razem przypominał o tym jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu. Zdjęcia pozwalają z innej perspektywy spojrzeć na całą atrakcję. Po latach będzie można wracać do lotu nie tylko pamięcią, ale również na nowo przeżywać wszystko dzięki kolorowym fotografiom i filmowi.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.