Skip to content Skip to footer

Jakie zalety mają rękawice neoprenowe do nurkowania?

Pod skórą dłoni, jak powszechnie wiadomo, znajduje się bardzo wiele naczyń krwionośnych, dlatego też są one narażone na utratę ciepła. Zdrętwiałe dłonie bardzo szybko tracą swoją naturalną sprawność, dlatego też tak ważną rolę odgrywają rękawice neoprenowe do nurkowania

Czym charakteryzują się rękawice neoprenowe?

Oryginalne rękawice neoprenowe do nurkowania są bardzo cienkie, a co najważniejsze, doskonale utrzymują ciepło w sytuacji, gdy temperatura wody spadnie poniżej 21 stopni Celsjusza. Największą sprawność ruchową i giętkość zapewniają tradycyjne 5-palczaste rękawiczki. Większość doświadczonych nurków zakłada tego typu rękawice bezpośrednio na wierzch rękawa kombinezonu.

Jeżeli nurkujemy głównie w wodach średniociepłych, to najlepiej wybrać rękawice, które na wierzchu posiadają specjalną piankę. Od spodniej strony powinien z kolei znajdować się zdecydowanie bardziej elastyczny materiał. Osoby, które chcą zminimalizować cyrkulację wody powinny wybrać w pierwszej kolejności rękawice z paskiem typu Velcro. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu można liczyć na dokładne dopasowanie.

Rękawice z jednym palcem

Producenci oferują również grube rękawice neoprenowe do nurkowania z jednym palcem. Spotkać można również modele z trzema palcami. W modelach tych jest oddzielne miejsce na kciuk i palec wskazujący. Tego typu rękawiczki najlepiej sprawdzą się w bardzo zimnych wodach poniżej 10 stopni Celsjusza.

Rękawice z jednym palcem, jak łatwo się domyślić, mają znacznie mniejszą powierzchnię niż powyżej opisane 5-palczaste rękawiczki. Dzięki takiemu rozwiązaniu można liczyć na znacznie mniejszą stratę ciepła. Pamiętać należy o tym, że palce, które trzymają się razem skutecznie ogrzewają się wzajemnie. Jedynym minusem jest tak naprawdę znacznie mniejsza sprawność dłoni.

Na co zwrócić uwagę?

Na półkach sklepowych dostępne są rękawice neoprenowe do nurkowania na rzepy albo specjalne zamki, które znacząco ułatwiają zarówno zakładanie, jak i również zdejmowanie. Coraz większą popularność zdobywają rękawiczki z podwójną manszetą. Modele tego typu zaprojektowane są w taki sposób, aby znacząco zmniejszyć przepływ powietrza.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że kolor rękawic do nurkowania odgrywa ważną rolę. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście czarne rękawiczki. Można wybrać również jasne rękawice, dzięki którym łatwiej będzie obejrzeć przedmioty trzymane w dłoniach.

Rękawice neoprenowe do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.