Skip to content Skip to footer

Ceny noclegów w Trójmieście w okresie wakacyjnym.

W zależności od tego jak chcemy spędzić nasze wakacje musimy przygotować się na duży rozstrzał cenowy. Niektórym pisany jest tani nocleg pod namiotem, a część osób nastawia się na luksusowe domki nad morzem. Każdemu według jego potrzeb. Trójmiasto przygotowane jest na każdego rodzaju klienta.

Najbardziej komfortowe opcje.

Pięciogwiazdkowe hotele, przestrzenne apartamenty czy luksusowe domki nad morzem. Trójmiasto oferuje całą masę noclegów dla najbardziej wybrednych. Ceny silnie zależą od tego czy wybieramy się nad morze w sezonie wakacyjnym. Ten sam hotel może okazać się dwa razy tańszy przykładowo w okolicach listopada. Ceny hoteli wahają się w granicach od 150 złotych do nawet 600 złotych za dobę (dla jednej osoby). Znacznie taniej wyjdzie jeśli nie pojedziemy sami, a koszty większego apartamentu rozłożą się na parę osób.

Luksusowe domki nad morzem to dobra opcja dla większych grup turystów. Mowa tutaj o nawet o 10 osobach. Domki są na tyle przestrzenne, że nikt nie powinien czuć się poszkodowany. Należy się przygotować, że najbardziej luksusowy domek może kosztować jednego turystę nawet 200 złotych za dobę. Możemy poszukać tańszego lokum, ale musimy przygotować się na ścisk w małych 4-osobowych pokojach z niewygodnymi łóżkami.

Najbardziej ekonomiczne opcje.

Mniej wybredne osoby mogą zadowolić się zwykłym hostelem. Niekoniecznie w pokoju 10-osobowym z piętrowymi łóżkami, które kosztują ledwie 30 złotych za dobę. Jeżeli tylko dobrze poszukamy to znajdziemy jednoosobowy lokum za zaledwie 50 złotych, jednak musimy się liczyć z wizytami do wspólnych łazienek na parę pokoi. Warto rozejrzeć się również za tanimi apartamentami, które poza sezonem letnim mogą kosztować około 100 złotych, a to już kolosalna różnica względem spania w hostelu.

Niektórzy decydują się jednak na jeszcze skromniejsze warunki. Własny samochód i spanie pod namiotem to koszt nawet 20 złotych na odpowiednim polu. Mamy wtedy dostęp do świeżej wody czy prądu, więc niekoniecznie musi to oznaczać spartańskie warunki przeżycia. W zależności od cen paliw czy gazu możemy zdecydować się też na kampera. Również w tym przypadku mamy wydzielane specjalne miejsca, gdzie za 30 złotych uzupełnimy wszelkie zapasy.

Jaką opcję w końcu wybrać?

Zależy od tego jak podchodzimy do wypoczynku. Dla niektórych będzie to korzystanie z atrakcji hotelów czy luksusowych domków, a dla innych aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Fanów obu w Trójmieście z pewnością nie brakuje. Wybierzmy opcję, która uwzględni wszystkie nasze potrzeby i jest proporcjonalna do stanu naszego portfela.