Skip to content Skip to footer

Ustroń- dobre miejsce na narty

Ustroń jest górską miejscowością uzdrowiskową, ulokowaną w północnej części Beskidu Śląskiego nad brzegami rzeki Wisły. W miejscowości Ustroń noclegi tanie znajdziemy bez większych problemów, dlatego może to być odpowiednie miejsce na rodzinny wypad narciarski.

Atrakcje dla narciarzy w Ustroniu

Chociaż według wielu osób w miasteczku Ustroń pensjonaty, hotele i budynki słynnego uzdrowiska zdecydowanie zdominowały infrastrukturę, jest to również znany ośrodek narciarski.Amatorzy białego szaleństwa mają tutaj dyspozycji aż trzy duże ośrodki narciarskie. Pierwszy z nich to Kolej Linowa Czantoria z koleją liniowo- krzesełkową i trasami o długości 1900 i 2500 metrów. Drugim jest Kolej Liniowa Palenica, położona w Ustroniu- Jaszowcu, posiadająca oświetlone i dośnieżane trasy oraz mały wyciąg orczykowy dla najmłodszych. Trzecim z nich jest ośrodek Poniwiec Mała Czantoria, który również posiada stok dośnieżany i oświetlony na całej długości, a także tak zwaną oślą łączkę dla dzieci. Łącznie narciarze mają tu do wyboru siedem wyciągów i wiele tras o różnym stopniu trudności. Przy trasach tych działają również restauracje, bary i bufety. Natomiast w mieście znajdziemy wypożyczalnię sprzętu i szkoły narciarskie dla osób, które chciałby nieco podszkolić swoje umiejętności.

Noclegi w Ustroniu

Udany wypad na narty nie może obyć się bez odpowiedniego miejsca noclegowego. Jak już nadmieniliśmy wcześniej, w mieście ustroń noclegi tanie nie powinny być problemem, jednak w sezonie lepiej nie zostawiać ich rezerwacji na ostatnią chwilę. Ceny za noclegi w Ustroniu w internetowych serwisach rezerwacyjnych zaczynają się już od 20 złotych, są to jednak najczęściej ceny za pobyty w schroniskach lub pokojach wieloosobowych o niskim standardzie.Jeśli jedziemy całą rodziną warto zastanowić się nad wynajęciem własnego domku. Daje to większe poczucie swobody, a dzięki w pełni wyposażonej kuchni, możemy nieco zaoszczędzić na posiłkach. Ceny domków do wynajęcia zaczynają się od około 180 złotych za dobę, niezależnie od ilości osób. W miejscowości Ustroń pensjonaty oferują swoje usługi za średnio 50 złotych od osoby, zależnie od pokoju, jaki wybierzemy, ilości osób i długości naszego pobytu. Zawsze warto jednak spróbować negocjować cenę, nawet jeśli w ogłoszeniu nie ma informacji o takiej możliwości.