Skip to content Skip to footer

Co zrobić na 50 urodziny? Skok ze spadochronem to doskonała opcja

Są takie momenty w życiu człowieka, które wydają się być graniczne lub przełomowe. Dla wielu osób to właśnie 50 urodziny w życiu są takim czasem. Ten wiek skłania do bardzo wielu podsumowań i rozliczeń, które robi się samemu ze sobą. Gdy na horyzoncie maja czy już gdzieś późniejsza dorosłość, warto zrobić coś szalonego i udowodnić sobie, że tak naprawdę wiek nie gra roli.

Skoki ze spadochronem, czyli pomysł na 50 urodziny

Dlaczego by nie zafundować sobie skoku ze spadochronem na swoje 50 urodziny? Oczywiście ze spadochronem można skakać też bez większych okazji. Kto robi to po raz pierwszy musi nastawić się na skok w tandemie z instruktorem. Dzięki temu będzie bezpieczny i skok odbędzie się w komfortowych warunkach, w których cała odpowiedzialność za jego przebieg będzie leżała w rękach instruktora. Kto ma za sobą już skoki ze spadochronem, może zapisać się na kurs skoków, a następnie skakać samodzielnie. To drogie hobby, ale daje mnóstwo frajdy i radości oraz pozwala na przeżywanie emocji, które są nie do zapomnienia.

Niezapomniane skoki ze spadochronem

Skoki ze spadochronem są organizowane w praktycznie całej Polsce. Lata się z niedużych i bezpiecznych lotnisk, które nie mają dużego ruchu lotniczego. Dzięki temu skoki odbywają się w miejscach bezpiecznych, w których nie ma przelotów innych samolotów. Skoki organizowane są tylko i wyłącznie w przypadku odpowiednich warunków atmosferycznych. Chętni muszą zatem trzymać rękę na pulsie i umawiać się z organizatorami lotów z pewnym wyprzedzeniem. Trzeba być gotowym na to, że w przypadku pogorszenia pogody lot może się nie odbyć.

Komu spodobają się skoki ze spadochronem?

Komu spodoba się skakanie ze spadochronem? To sport ekstremalny gwarantujący mocne przeżycia i sporo adrenaliny. Jest on tak naprawdę dedykowany dla osób o silnych nerwach i mocnym charakterze. Warto zatem uwzględnić własny temperament. Jeżeli lubi się właśnie takie przeżycia, skoki ze spadochronem będą prawdziwą frajdą i dadzą mnóstwo satysfakcji. Poza tym warto pamiętać również o tym, że ważny jest stan zdrowia oraz między innymi sprawny układ stawowy i kostny. Lądowanie to spore obciążenie dla stawów, dlatego też osoby mające większe problemy zdrowotne w tym zakresie, zwyczajnie powinny zrezygnować ze skoków.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.