Skip to content Skip to footer

Peeling medyczny

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz bardziej popularne na całym świecie, ale i w naszym kraju. Coraz więcej z nas uczęszcza na zabiegi medycyny estetycznej. Ostatnio dość dużą popularnością cieszy się peeling medyczny w Warszawie. Warto dowiedzieć się, co zyskamy wybierając tego typu zabieg i jakie są do niego wskazania.

Peeling medyczny – kiedy warto wybrać się na tego typu zabieg medycyny estetycznej?

Peeling medyczny może pomóc osobom borykającym się z problemem suchej i zrogowaciałej skóry, ponieważ sprawia, że procesy regeneracji i złuszczania przebiegają zdecydowanie szybciej i sprawniej. Co więcej, taki zabieg medycyny estetycznej jest wskazany przy niektórych typach trądziku, szczególnie wtedy, gdy standardowe leczenie miejscowe nie przynosi rezultatów. Inne wskazania do peelingu medycznego to na przykład zapobieganie i profilaktyka starzenia. Peeling medyczny pomaga naszej skórze w zachowaniu zdrowego i młodego wyglądu na dłużej. Warto o nim pomyśleć, gdy na naszej skórze zaczynają się pojawiać pierwsze zmarszczki.

Peeling medyczny w Warszawie – co warto wiedzieć na ten temat?

Peelingi medyczne, szczególnie te z wykorzystaniem kwasów pomagają w uzyskaniu efektu gładkiej, jedwabistej skóry. Jeśli jesteśmy przed ważną uroczystością lub przed urlopem, który planujemy spędzić na plaży to warto zdecydować się właśnie na peeling medyczny. Ten zabieg pomoże nam także w pozbyciu się rozszerzonych porów, które są dość dużym i widocznym na co dzień defektem kosmetycznym. Peeling poprawia także ukrwienie skóry i sprawia, że wygląda ona na zdecydowanie bardziej promienną. Dermatolodzy zalecają także ten zabieg w leczeniu i poprawie wyglądu blizn potrądzikowych.

Inne, cenne informacje, które warto poznać.

Warto mieć świadomość, że istnieje także kilka przeciwwskazań do tego zabiegu. Jest to między innymi ciąża, jak i okres karmienia piersią, terapia retinoidami, która jest powszechnie stosowana w leczeniu trądziku, a także liczne znamiona melanocytowe, które powinny być regularnie kontrolowane u dermatologa, ponieważ stanowią onkologiczne zagrożenie. Innym, ważnym przeciwwskazaniem jest z pewnością aktywne, toczące się infekcje albo uszkodzenia skóry, ponieważ taki peeling może zaostrzać stan zapalny naszej skóry. Jeśli nie mamy żadnych przeciwwskazań do tego typu zabiegu, to zdecydowanie warto choć raz w życiu spróbować i przekonać się o jego efektach.