Skip to content Skip to footer

Czego nie wiesz o kursie spadochronowym?

Kurs spadochronowy to bardzo często marzenie osób, które lubią w życiu wyzwania i adrenalinę. Jeżeli męczy ich codzienność, która jest przewidywana i szara, w czasie wolnym poszukują wyzwań, które wymagają więcej. Dla miłośników sportów ekstremalnych, które dają prawdziwy kop adrenaliny, dobrym pomysłem może być kurs spadochronowy.

Jak przebiega kurs spadochronowy?

Podczas kursu spadochronowego trzeba nastawić się zarówno na zajęcia praktyczne, jak też teoretyczne. W czasie tych drugich poruszane będą zagadnienia między innymi związane z prawem lotniczym. Zwykle to co najmniej 8 godzin, które trzeba zaliczyć i zdać w formie egzaminu. Jednym słowem to konkretne wymogi. W tym punkcie kurs spadochronowy przypomina zatem trochę kurs na prawo jazdy, gdzie również bardzo ważna jest wiedza teoretyczna. Prowadzone będą również zajęcia praktyczne, a zatem skoki. Najczęściej podczas kursu część skoków wykonuje się w ten sposób, że skoczek przypięty jest liną, a zatem niejako ubezpieczony. Wtedy może czuć się pewniej, bezpiecznej. Często pierwsze skoki to te, podczas których spadochron otwiera się automatycznie. Oczywiście na kolejnych etapach kursu trzeba będzie wykonać skoki, podczas który samemu otwiera się spadochron.

Kurs dla początkujących oraz zaawansowanych

Jak wiadomo umiejętność skakania ze spadochronem może być bardzo cenną umiejętnością zawodową. Dlatego też organizowane są zarówno kursy dla laików, jak też szkolenia profesjonalne. Ilość skoków, ich częstotliwość, będzie zatem uzależniona od tego, jakie są cele kursanta. Warto zorientować się w szkołach prowadzących naukę skakanie ze spadochronem, które zlokalizowane są najczęściej w aeroklubach w różnych miastach, jakie są możliwości uczestniczenia w kursach. Istotne są również ceny. Trzeba jednak przyznać, że często kurs spadochronowy nie kosztuje dużo więcej niż pojedynczy skok ze spadochronem. Jednym słowem nie jest to wydatek ponad miarę.

Dla kogo kurs spadochronowy?

Komu spodoba się skakanie ze spadochronem? Na pewno tym osobom, które nie boją się stresu i lubią mocniejsze wyzwania. Poza tym trzeba wiedzieć, że na kurs spadochronowy mogą zapisać się osoby pełnoletnie lub osoby, które ukończyły 16 lat i posiadają zgodę opiekuna.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.