Skip to content Skip to footer

Czy wynajem apartamentu w górach to dobry pomysł?

Góry mają to do siebie, że warto je odwiedzić praktycznie w każdą porę roku. Zimą są miejscem narciarskich szaleństw, podczas gdy pozostałe pory roku to doskonały czas na piesze wędrówki. Chcąc spędzić kilka dni w którejś z pięknych polskich miejscowości górskich, warto przejrzeć oferty noclegowe. Wiele z nich jest bardzo kuszących, jak na przykład apartamenty w górach.

Piękne polskie góry

Chcąc spędzić czas w aktywny sposób, coraz więcej osób decyduje się na wypad w polskie góry. Bez znaczenia, które… Wszystkie pasma górskie w Polsce posiadają swój własny, niepowtarzalny klimat. Z tego względu, pokoje w górach do wynajęcia pękają w szwach bez względu na to jaka jest pora roku.

Gdzie spędzić kilka dni w górach?

Istnieje kilka miejscowości, które w czasie wakacji oraz wszelkich dłuższych weekendów czy ferii pękają w szwach. Wynajem apartamentów w Zakopanem może okazać się bardzo trudne jeżeli wystarczająco wcześniej nie dokonamy rezerwacji. Bez względu na porę roku Krupówki wydają się zawsze pękać w szwach, a kolejka na Kasprowy Wierch wydaje się nieskończona.

Kolejną znaną górską miejscowością gdzie wynajem apartamentów może być utrudniony w popularnych terminach jest oczywiście Wisła. Jest to jedno z najpopularniejszych miast zdrojowych, które cieszy się popularnością zwłaszcza wśród osób szukających poprawy zdrowia. Jest to piękne miasto położone w centrum Beskidów, dlatego bez problemu znajdziemy tam pokoje w górach do wynajęcia.

Góry w innym kierunku?

Prócz tak znanych miejscowości jak Zakopane oraz Wisła, nie można zapomnieć, że polskie pasma górskie rozciągają się również w zachodnim kierunku. Dlatego warto odwiedzić Karpacz, gdzie dostępne są znane apartamenty w górach, a samo miasto jest doskonałą bazą wypadową do innych wycieczek. Jeżeli pogoda nie dopisuje, lub jesteśmy zmęczeni pieszymi wędrówkami, warto zwiedzić Wałbrzych czy Jelenią Górę.

Piesze wycieczki po górach to jedna z najpopularniejszych form aktywnego wypoczynku szczególnie w Polsce. Góry posiadają swój własny unikalny klimat, przez to warto zostać na kilka dni dłużej. Chcąc mieć miejsce noclegowe, warto rozejrzeć się za apartamentami na wynajem w górach oraz pokojami gościnnymi. Te dwie opcje wydają się być najpopularniejsze. Bardzo często można wybrać dodatkowe śniadania oraz obiadokolacje. Górskie apartamenty są najczęściej dodatkowo wyposażone tak, aby każdy mógł sobie przygotować dodatkowy posiłek we własnym zakresie. Jest to kolejna zaleta wypoczynku w górach. Ponadto, górskie miejscowości są dostępne w przystępnych cenach.