Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto kupować specjalną kurtkę na rower?

Jazda na rowerze staje się coraz bardziej popularnym sposobem spędzania wolnego czasu. O co jednak koniecznie trzeba zadbać podczas jazdy? Otóż na pewno o odpowiednie ubranie. Bardzo dużym błędem jest tutaj zakładanie dość standardowych kurtek outdoorowych, szczególnie na wycieczki rowerem w teren. Jak zatem powinny wyglądać takie prawdziwe kurtki rowerowe męskie? Co powinno je charakteryzować? Dlaczego warto kupić specjalną kurtkę na rower?

1) odporność na wiatr i warunki atmosferyczne

Zwykła kurtka outdoorowa owszem jest odporna na różnego rodzaju warunki atmosferyczne, jednak jej producenci znacznie częściej skupiają się po prostu na deszczu – to w końcu stanowi zazwyczaj największy problem podczas wędrówek.

Tymczasem kurtki rowerowe męskie owszem będą także odporne na deszcz, jednak przede wszystkim muszą świetnie się sprawdzać w obliczu wiatru – to on jest czynnikiem najbardziej przeszkadzającym nam podczas jazdy na rowerze.

2) wyjątkowa wytrzymałość i wyjątkowy krój

Kurtka rowerowa męska w stosunku do outdoorowej musi także cechować się w zasadzie wyższą wytrzymałością przy cieńszej warstwie materiału. Taka kurtka typu outdoor jest cięższa, niejako bardziej stabilna, można tam podpiąć polar, coś doczepić, najważniejsze, aby sprawdzała się przy ulewie itp.

Tymczasem kurtka rowerowa męska przede wszystkim musi cechować się wygodą i lekkością. Co więcej, jest ona naprawdę bardzo mocno dopasowana do całej sylwetki rowerzysty – tutaj nie ma w ogóle miejsca na żadne polarki pod spodem. Ma także nieco inny krój – wysoki kołnierz, dłuższy tył oraz dłuższe rękawy – dzięki temu zapewniona jest ochrona przed wiatrem i przed warunkami panującymi na rowerze.

3) zapewnione bezpieczeństwo

Oczywiście kurtki outdoorowe także często mają wbudowane odblaski, jednak jeśli się przyjrzymy, to nie tylko będą one nieco inne, lecz również będą w nieco innych miejscach.

W końcu w kurtce outdoorowej ważne jest to, aby człowiek był widoczny wówczas, kiedy idzie. Natomiast w kurtce rowerowej ważniejsze jest to, aby był widoczny w pozycji, w jakiej zazwyczaj znajduje się na rowerze.

Ponadto kurtki outdoorowe będą nieco lżejsze, mniej dopasowane, mogą mieć sznurki itp. Tutaj bowiem powiewający pasek czy sznureczek co najwyżej będzie przeszkadzał a nie wkręci się w szprychę. To tak naprawdę spora różnica.