Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto pojechać z dziećmi nad morze poza sezonem?

Wakacje nad morzem z dzieckiem niekoniecznie muszą się odbyć w lipcu czy sierpniu. A gdyby tak wyjechać na nie w maju albo na początku czerwca, kiedy jest już ciepło, ale sezon turystyczny nie został jeszcze rozpoczęty? To naprawdę doskonały pomysł! Osoby, które go zrealizują, tylko na nim zyskają.

1 – oszczędność

Do wzrostu cen noclegów dochodzi zwykle już gdzieś na początku lipca/pod koniec czerwca. Poza sezonem są one natomiast znacznie niższe. Więcej jest też różnego rodzaju promocji, zwłaszcza tych rodzinnych.

Przykładem takiej zniżki jest darmowy pobyt dla dzieci w wieku poniżej pięciu lat. Wbrew pozorom wiele ośrodków decyduje się na takie rozwiązanie.

2 – klimat

Olbrzymie upały, do których coraz częściej dochodzi w naszym kraju latem, wcale nie tworzą optymalnych warunków do spędzania komfortowych wakacji nad morzem z dzieckiem. Fajniej jest wtedy, gdy jest ciepło, ale nie za gorąco, a temperatura wynosi jakieś 25 stopni C.

Dokładnie z taką aurą można się spotkać wiosną czy nawet jeszcze na samym początku jesieni. Zimowy klimat też ma jednak swoje plusy. Jest on bowiem świetnym narzędziem do zahartowania organizmu i wzmocnienia odporności.

3 – spokój

To, co jednak najbardziej docenia się w wakacjach poza sezonem, to możliwość spędzenia ich w spokoju – z dala od tłumu turystów. W maju czy czerwcu można wyciągnąć z nadmorskiego pobytu maksimum przyjemności. Nikt nie będzie w tym nikomu przeszkadzać.

Jest to olbrzymi atut zwłaszcza dla tych, którzy chcą podróżować z dziećmi, a już zwłaszcza w przypadku, gdy te dzieci są jeszcze bardzo małe i źle znoszą przebywanie w tłumie.

4 – piękno

Powyżej opisany brak tłumów łączy się bezpośrednio z możliwością dostrzeżenia prawdziwego piękna nadmorskich miejscowości. Czasem niestety chowa się ono pod licznymi budkami z jedzeniem i kolorowymi straganami, które w sezonie zapełniają niemalże wszystkie ulice.

Poza sezonem Wakacje nad morzem z dzieckiem stają się prawdziwą ucztą dla zmysłów, a zwłaszcza dla zmysłu wzroku. Maluchy na pewno też to docenią. Na takich wakacjach będą mogły zaznać prawdziwego kontaktu z czystą naturą.