Skip to content Skip to footer

Pomysły na zaręczyny nad morzem – nie tylko na plaży!

Chcesz oświadczyć się wybrance swego serca? Nadmorska sceneria może być wtedy strzałem w dziesiątkę. Sprawdź listę miejsc, które idealnie sprawdzą się na zaręczyny nad Bałtykiem!

Plaża o zachodzie słońca – pomysł na romantyczne oświadczyny

Jeżeli chcesz, aby zaręczyny nad morzem odbyły się w romantycznym klimacie, najlepszym wyborem będzie wybranie się z ukochaną na spacer o zachodzie słońca.

Miękki piasek pod stopami, promienie zachodzącego słońca rzucające złote odblaski oraz szum fal to idealna sceneria do poproszenia wybranki o rękę. Aby oświadczyny były w pełni udane, warto zaplanować je w miejscu, które nie jest zbyt często odwiedzane przez turystów, aby wasza ważna chwila mogła odbyć się kameralnej atmosferze.

Wiele działających nad Bałtykiem hoteli oraz innych obiektów noclegowych oferuje również możliwość organizacji eleganckiej kolacji na wybrzeżu, która będzie idealną okazją do oświadczyn.

Spacer po molo – zaręczyny w morskim stylu

Świetnym miejscem do zaręczyn nad morzem są także mola, które można znaleźć w wielu nadmorskich miejscowościach nad Bałtykiem. Spacer wychodzącym w morze molo, w trakcie którego poprosisz wybrankę o rękę, na pewno będzie zapamiętany przez was na lata.

Najpopularniejsze molo w Polsce to oczywiście molo w Sopocie, ale nad wybrzeżem czeka także wiele innych lokalizacji. Mola znajdują się też w Gdyni, Jastarni, Juracie, Kołobrzegu czy Międzyzdrojach.

Rejs jachtem – zaręczyny na morzu

Interesującym pomysłem na Zaręczyny nad morzem może być także rejs jachtem po otwartych wodach.

Najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie statku wyłącznie dla siebie, który będzie prowadzony przez doświadczonego sternika.

Latarnia morska – oświadczyny pełne blasku

Wspięcie się nadmorską latarnię zapewnia niezwykłe widoki na okolicę. Taka lokalizacja wspaniale sprawdzi się także jako miejsce na zaręczyny nad Morzem Bałtyckim.

Wzdłuż wybrzeża Bałtyku znajduje się wiele latarni, z czego część udostępniona jest również dla zwiedzających. Wśród tych odwiedzanych najczęściej znajdują się latarnie w Świnoujściu, Ustce, Jastarni, Helu, Kołobrzegu czy Czołpinie.