Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zdecydować się na kurs spadochronowy?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba ludzi zapisuje się na kurs spadochronowy. Nie wszyscy jednak wiedzą, dlaczego powinno się zdecydować na wspomniany krok. Jakie są zdecydowanie największe zalety skoku ze spadochronem?

Bezpieczeństwo i niezwykłe wrażenia

Zdecydowanie najczęściej wymienianym argumentem przemawiającym za skokiem ze spadochronem jest bezpieczeństwo. Osoby, które będą skakały w tandemie praktycznie od początku do końca będą znajdowały się pod opieką bardzo doświadczonego instruktora. Będzie on czuwał nad przebiegiem akcji, a także dbał o komfort osoby skaczącej.

Należy mieć świadomość, że skok ze spadochronem zaliczany jest do atrakcji, które bardzo ciężko jest zapomnieć. Dostarczy bowiem niezwykłych wrażeń. Umożliwia przede wszystkim wyjście ponad wewnętrzne ograniczenia. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że uczucia swobodnego spadania nie będzie dało się porównać z niczym innym.

Spełnienie marzeń o lataniu

Warto wiedzieć, że podczas skoku spadochronowego można bezwładnie spadać przez kilkadziesiąt sekund. Ponadto na ciało nie będą oddziaływały praktycznie żadne inne siły poza grawitacją.

Wspomniany stan jest niezwykłym przeżyciem. Osobę zainteresowaną bardziej przybliżyć do marzenia o prawdziwym lataniu mogą jedynie skoki ze spadochronem w odpowiednim aerodynamicznym skafandrze.

Kiedy warto zdecydować się na kurs spadochronowy?

Osoby, które przełamały wewnętrzne bariery i zdecydowały się na skok ze spadochronem z instruktorem, mogą zdecydować się na szkolenie metodą AFF, a także uzyskać licencję. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kursant po przejściu teorii będzie miał możliwość oddania pierwszego samodzielnego skoku.

Godny uwagi jest fakt, że wspomniany skok nie będzie odbywał się już w tandemie. Oczywiście młody adept skoków spadochronowych nie będzie pozostawiony samemu sobie. Będzie towarzyszył mu instruktor. Należy mieć świadomość, że w zdecydowanej większości przypadków podczas kursu będzie oddawało się od 6 do 7 skoków. Warto wiedzieć, że warunkiem przystąpienia do szkolenia będzie brak jakichkolwiek przeciwwskazań medycznych. Należy do nich zaliczyć: choroby kości, problemy z kręgosłupem, słuchem czy choroby układu oddechowego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.