Skip to content Skip to footer

Domki w Unieściu- wakacje nad morzem i nad jeziorem jednocześnie

Wybierając destynacja na wakacje czasem trudno się zdecydować, czy lepszym rozwiązaniem będzie wyjazd nad morze, czy nad jezioro. Wybierając jednak domki w Unieściu z niczego nie musisz rezygnować, a wszystko dzięki niezwykłemu położeniu tego miejsca.

Unieście- pięknie położone dzielnica

Unieście to dzielnica Mielna, która ma przepiękne położenie. Mielno znane jest tego, że położone jest na pograniczu morza i jeziora. Ale to Unieście najlepiej podlega tej definicji, jest położone na długiej mierzei pomiędzy dwoma akwenami: Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno. Na granicy Unieścia znajduje się też kanał łączący oba akweny: Jemeński Nurt.

Unieście stało się dzielnicą Mielna dopiero w 2017 roku, wcześniej było osobnym miastem. Dziś to najbardziej letniskowa dzielnica Mielna i idealne miejsce by spędzić różnorodne wakacja.

Atrakcje Unieścia

Sam fakt położenia Unieścia pomiędzy morzem a jeziorem sprawia, że jest to bardzo atrakcyjne miejsce. Z jednej strony mamy szeroką plażę z kąpieliskiem morskim, z drugiej jezioro z portem, na którym są idealne warunki do uprawiania żeglarstwa czy windsurfingu.

Jezioro Jamno należy do największych jezior w Polsce, pod względom powierzchni jest aż na 9 miejscu. Dzięki temu, że położone jest niedaleko morza, co gwarantuje niemal ciągły wiatr, jest doskonałym miejscem do uprawiania różnych odmian żeglarstwa, windsurfingu czy kitesurfingu. Można się także wybrać w rejs po tym jeziorze.

Bliskość zarówno morza, jak i jeziora sprawia, ze jest to doskonała miejscówka dla miłośników wędkarstwa, zwłaszcza jeśli rodzina nie podziela ich pasji. Takie osoby mogą spokojnie część dnia spędzić na realizacji swoich pasji, a pozostała spędzić nad morzem z całą rodzina. A Jamno jest bogate w różne gatunki ryb, m.in.:szczupaki, leszcze, płocie, sandacze, okonie i węgorze.

Unieście słynie też z licznej liczby ścieżek pieszych i rowerowych. Dzięki temu jest to świetny wybór zarówno dla piechurów jak i rowerzystów. W okolicy Unieścia można też jeździć konno, wspiąć się na latarnię morską w Gąskach czy skorzystać z różnych parków rozrywki dla dzieci.

Domki w Unieściu- idealne rozwiązanie nie tylko dla rodzin

Wybierając się na wakacje z grupą przyjaciół czy dziećmi mamy zwykle nieco większe wymagania co do miejsca noclegowego. Unieście to liczne hotele, ośrodki i pensjonaty. Ale szczególnie ciekawą ofertę na nocleg stanowią domki w Unieściu.

Domki oprócz tych wszystkich udogodnień, które można znaleźć zwykle w dobrym pensjonacie czy hotelu oferują jeszcze przynajmniej niewielki aneks kuchenny i własny taras. Tą opcję docenią grupy przyjaciół, ale przede wszystkim rodziny z dziećmi. Możliwość podgrzania obiadku dla dziecka, lub posiedzenia na tarasie gdy dzieci śpią to olbrzymia wartość dodana takiej miejscówki.