Skip to content Skip to footer

Efektowna gra na gitarze elektrycznej

Ileż emocji daje wszystkim fanom mocnego brzmienia solowa gra gitarzysty na jej elektrycznej odmianie. Szczególnie młode osoby uwielbiają efekty gitarowe, stosowane przez muzyków. Dzięki odpowiedniemu ich dostrojeniu, dźwięk wydobywający się z głośników może być piekielnie mocny i efektowny, a jednocześnie czysty. A wydawałoby się, że gra na gitarze nie może być widowiskowa i efektowna.

Jak grać efektownie na gitarze?

Fani takiej widowiskowej gry, chcący się jej nauczyć, powinni zwracać uwagę tylko na elektryczne odmiany gitar. Oznacza to wybór pomiędzy gitarą elektryczną, basową lub elektroklasyczną tj. mieszanką gitary elektrycznej i klasycznej. Ponadto, jeśli chcą modyfikować dźwięk według własnego uznania, powinni zakupić tzw. efekty gitarowe. Co to jest? Są to różnego typu urządzenia elektroniczne, za których pomocą można modyfikować dźwięk. Urządzeń tych jest cała masa i każde z nich odpowiada za inną modyfikacje. Wymienić tu można chociażby equalizer, który odpowiada za korekcję barwy dźwięku, kompresor odpowiadający za modyfikację dynamiki sygnału czy distortion, powodujący charakterystyczny, metaliczny dźwięk gitary.

Same efekty to nie wszystko

Kiedy już początkujący gitarzysta dobierze najlepsze dla siebie efekty, musi on dobrać odpowiedni zasilacz do efektów gitarowych. Powstaje tutaj pytanie: dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Bez zasilania odpowiadającemu wymaganiom wybranych efektów, nie ma co marzyć o dobrej jakości dźwięku oraz długiej i jednocześnie bezawaryjnej pracy. Bezawaryjność wydaje się tutaj kluczowa, bo co nam z efektów, jeśli już na samym początku się one zniszczą. W drugiej kolejności zależy na też oczywiście na dźwięku, aby był on jak najwyższej jakości. Zasilacze do efektów można zakupić w większości sklepów muzycznych, a w szczególności tych, specjalizujących się w gitarach elektrycznych. Wysokiej jakości zasilacz do efektów gitarowych można zakupić w przystępnych cenach, jeśli tylko potrafimy dobrze szukać i porównywać oferty. Nie wolno lekceważyć jednak tego elementu, dlatego nie powinno sugerować tylko i wyłącznie najniższą ceną. Zasilacze do efektów to zdecydowanie najważniejsze elementy w całym zestawie do gitary elektrycznej. I każdy początkujący gitarzysta musi to wiedzieć, bo inaczej bardzo łatwo może przydarzyć się awaria, a i dźwięk nie będzie taki, jakby każdy sobie tego życzył.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://rocktone.pl/c/28/zasilacze-do-efektow.html