Skip to content Skip to footer

Doskonałe miejsce na wypoczynek – Szczyrk

Urocza miejscowość górska położona w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego od lat przyciąga niczym magnez turystów spragnionych doskonałego wypoczynku letniego i zimowego. Szczyrk to prawdziwa perełka polskiej turystyki, słusznie osławiona jako miejsce idealne dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania i spacerowiczów. Dokładając do tych zalet fantastyczne widoki i możliwości rekreacji noclegi w Szczyrku cieszą się ogromną popularnością.

Ciekawe miejsce i idealne noclegi Szczyrk

Zalet miejscowości nie sposób wymienić jednym tchem. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Oprócz doskonale przygotowanych tras narciarskich turyści mogą skorzystać z bogatej oferty SPA, tras biegowych i spacerowych, walorów turystyki górskiej oraz mają możliwość zanurzyć się w folklorze o nietuzinkowej historii. Mało kto wie, że Szczyrk był miejscowością międzynarodową, którą ukochali polscy skazańcy i zbiegowie, a także bałkańscy koczownicy. Tutaj swoje miejsce znajdowali Austriacy, Słowacy, Węgrzy i Czesi — słowem wieki temu był to tygiel Europy.

Zanurzając się w ciekawostkach, warto pozostać tutaj na dłużej. Wśród wymagających turystów wybierających Szczyrk apartamenty oferowane przez tamtejszych hotelarzy cieszą się dobrą sławą. Dobrze przygotowane, na europejskim poziomie pozwalają na sięgnięcie jednocześnie po luksus i folklor.

Przyjazne noclegi w Szczyrku

Niezależnie od tego, czy celem wyprawy jest zimowe szaleństwo, czy całkowicie rekreacyjny wypoczynek można być pewnym, że znajdziemy idealne miejsce odpoczynku. Jeśli interesują nas dobrze przygotowane i niedrogie noclegi Szczyrk jest jedną z najlepiej przygotowanych turystycznie baz. Ceny za noclegi szczyrk ustala samodzielnie i trzeba przyznać, że są one na średnim i przystępnym poziomie. Ponadto należy zauważyć, że wiele z kwater, apartamentów, pensjonatów i hoteli jest prowadzona przez rodziny wywodzące się z Beskidu. Można więc być pewnym, że oprócz doskonale przygotowanego pokoju spotka się także z codzienną kulturą i tradycjami.

Co więcej, jest to miejsce typowane na szczególne okazje tj. wesela czy okrągłe urodziny. Nowożeńcy wprost upodobali sobie Szczyrk Apartamenty czekające na nich, jak i na gości weselnych są spełnieniem marzeń, a doskonała organizacja podnosi cały pogląd na tę niewielką, acz szalenie uroczą miejscowość.