Skip to content Skip to footer

Endermologia – zabieg, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę

W walce o piękną, zgrabną sylwetkę podejmujemy wiele prób i zabiegów po to, aby uzyskać zadowalający nas efekt. Kupujemy drogie kosmetyki, spędzamy długie godziny na siłowni. Są jednak także inne sposoby, które warte są wypróbowania. Być może nie posiadamy wiedzy na temat bardzo efektywnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które mogą nam pozwolić na znacznie szybsze osiągnięcie naszego celu – mowa tutaj chociażby o endermologii.

To, gdzie wykonujemy ten zabieg na pewno ma znaczenie

Zabieg masażu endermologicznego powinien być wykonywany tylko w renomowanych klinikach przez osoby posiadające wiedzę i doświadczenie w tym temacie. Endermologia wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia, które posiada głowicę masującą składającą się z dwóch rolek. Endermologia często też nazywana jest masażem podciśnieniowym ze względu na to, że podczas zabiegu skóra jest w taki sposób zasysana przez rolki masujące, że w środku wytwarza się próżnia. Intensywność zabiegu może być tak naprawdę bardzo różna i może zależeć od wielu kwestii: preferencji pacjenta (masaż nie może być bolesny i powodować dyskomfortu), miejsca jakie obejmuje – w zależności od tego, czy masowane są uda czy skóra twarzy ta intensywność będzie inna, a także efektów jakie chcemy uzyskać.

Masaż endermologiczny, który mocno stymuluje skórę

Taki zabieg jak endermologia Katowice przede wszystkim bardzo pobudza skórę, a dzięki swojej dokładności i intensywności dociera nawet do jej najgłębszych warstw, na które bardzo często nie oddziałują drogie i rekomendowane środki i preparaty kosmetyczne. W momencie wykonywania zabiegu w sposób mechaniczny dociera się do tkanki łącznej obecnej w skórze, w przypadku powierzchniowego stosowania różnych preparatów często pozostają one na niezbyt głębokich warstwach skóry ze względu na mechanizmy i bariery obronne skóry. Podstawową zaletą zabiegu jest efekt ujędrnienia i uelastycznienia skóry. Staje się ona maksymalnie pobudzona, a w jej wnętrzu odbudowywane są włókna kolagenowe. Ze względu na ten fakt endermologia Katowice jest też uważana za zabieg odmładzający i jej stosowanie na twarz oraz dekolt pozwala złagodzić kontury twarzy, ale też wygładzić niewielkie zmarszczki oraz bruzdy. Do innych zastosowań takiego zabiegu jak masaż endermologiczny należą też: pobudzenie krążenia limfy w organizmie, łagodzenie obłęków, a także pomoc w walce z różnymi bólami mięśniowymi. Zabieg najlepsze efekty daje jeśli jest wykonywany w seriach, które są odpowiednio zaplanowane w czasie. Jego cena także nie jest aż tak bardzo wygórowana.