Skip to content Skip to footer

Testy na dopalacze

Bezpieczeństwo nasze własne, podopiecznych, czy też naszych dzieci zależy między innymi od dostępu do różnych substancji narkotyzujących. Pod ich wpływem człowiek może zachowywać się nieracjonalnie, jednak nie zawsze istnieje możliwość zapobieżenia zażyciu dopalaczy czy narkotyków przez bliską osobę. Można jednak zweryfikować, czy znajduje się ona lub znajdowała w ciągu ostatnich dni pod wpływem niektórych używek – dzięki specjalnym testom.

Testy na obecność obcych metabolitów

Substancje toksyczne, zażywane przez człowieka drogą doustną, dożylną lub wziewną, przez pewien czas wywołują określone reakcje organizmu, a następnie zostają wydalone w postaci metabolitów. Są one na tyle charakterystyczne, że z łatwością wykrywają je niedrogie, dostępne bez recepty testy narkotykowe. Można je zakupić w aptece bądź przez internet. Wykrywają one obecność substancji toksycznych w moczu, w ślinie, a nawet we włosach. Jest to bezinwazyjna, szybka metoda sprawdzenia, czy w ciągu ostatnich godzin lub nawet dni zażywane były niedozwolone substancje.

Kiedy można wykonać test drag?

Tes drag to skuteczny sposób na sprawdzenie, czy pod wpływem narkotyków bądź dopalaczy jest nasze dziecko lub podopieczny. Jeśli zaobserwuje się niepożądane reakcje u drugiej osoby, takie jak nadpobudliwość, omamy, niekontrolowane odruchy, a także zbyt małe lub poszerzone źrenice, należy jak najszybciej wykonać taki test. W ulotce dołączonej do opakowania jest dokładna instrukcja jego wykonania. Do tekstu dołączony jest specjalny próbnik, na który nanieść należy próbkę śliny lub moczu. Po określonym czasie test daje jasny, charakterystyczny wynik- dana osoba jest pod wpływem narkotyków, lub jest od nich całkowicie wolna.

Rodzaje testów

Istnieją specjalne testy na narkotyki oraz test na dopalacze . W testach na narkotyki możemy wykryć obecność w ślinie lub moczu osoby badanej obecność obcych metabolitów od momentu zażycia do nawet 72 godzin po zażyciu – w przypadku THC, morfiny lub amfetaminy. Testy na dopalacze pozwalają wykryć w organizmie inne substancje niż narkotyki ciężkie oraz marihuana, powodujące nadpobudliwość człowieka. Istnieją również specjalne testy narkotykowe na włosy – taki test drag pozwala wykryć obecność metabolitów narkotyków we włosie osoby badanej, jednak w czasie nie krótszym niż jeden tydzień od zażycia. Jest to spowodowane upływem czasu, jaki musi upłynąć, by metabolity wbudowały się w strukturę włosa. Taki test drag pomaga stwierdzić, czy nawet w ciągu ostatnich kilku miesięcy zażywane były narkotyki. Test na dopalacze lub testy narkotykowe różnych rodzajów są doskonałe, gdy podejrzewamy, że nasze dziecko zażywało lub obecnie jest pod wpływem substancji odurzających.