Skip to content Skip to footer

Google Signals – innowacyjna opcja w GA

Aby osiągnąć sukces na rynku, konieczne jest prowadzenie działań marketingowych w internecie. W XXI wieku wydaje się to absolutną podstawą w niemal każdej branży. Kampanie reklamowe nie są jednak prostą sprawą – wymagają sporej wiedzy i wykorzystania rozmaitych narzędzi. Jednym z nich są opcje Google Analytics, a zwłaszcza cieszące się coraz większym powodzeniem Google Signals.

Marketing internetowy a Google Analytics

Każda strategia marketingowa powinna opierać się na dobrym poznaniu klienta i drogi, jaką pokonuje on do momentu decyzji o dokonaniu zakupu produktu lub usługi. Wgląd do tego typu informacji umożliwiają opcje Google Analytics. Pokazują one właścicielowi witryny, kto odwiedza ich stronę, jakie wykonuje ruchy, jak reaguje na różne rzeczy. Do tej pory problemem w czasie takich analiz był fakt, że coraz więcej osób korzysta z kilku różnych urządzeń. Nierzadko zdarza się przecież, że poszukiwanie danego produktu zaczyna się na smartfonie, a finalizacja zakupu odbywa się już na laptopie czy tablecie. Aby zebrać dane z różnych sprzętów, konieczna była nowa opcja w GA.

Google Signals – co to jest?

Google Signals to innowacyjne rozwiązanie, które zbiera anonimowe dane pochodzące od użytkownika działającego na różnych typach urządzeń. W ten sposób statystyki są znacznie dokładniejsze i umożliwiają lepsze zrozumienie poczynań i potrzeb konsumenta, a tym samym – bardziej precyzyjne dokonywanie doboru treści marketingowych do jego oczekiwań czy zainteresowań. Zebrane poprzez Google Signals dane przyczyniają się więc do większej trafności odnośnie prezentowanych reklam, co pozwala na unikanie wyświetlania konsumentom niechcianych i niezwiązanych z ich potrzebami treści marketingowych.

Nowa opcja w GA – czy warto uruchamiać?

Włączenie Google Signals z pewnością może dać sporo korzyści – przede wszystkim chodzi tu o dostarczanie informacji o tym, czy użytkownik odwiedzał już wcześniej witrynę, czego wyszukiwał w sieci (Google, serwis YouTube itp.), jaka jest jego lokalizacja. Dane udostępniane są także przez strony będące partnerami Google. Całość tworzy zbiorczą i w pełni anonimową statystykę odnośnie tego, jak wygląda zachowanie użytkowników na poszczególnych urządzeniach. Należy dodać, że chodzi tu o internautów zalogowanych i wyrażających zgodę na spersonalizowane reklamy. Trzeba także pamiętać, że potrzebny jest czas na zebranie danych. Warto więc jak najszybciej włączyć usługę Google Signals, by generowanie tych informacji mogło się rozpocząć jak najwcześniej.