Skip to content Skip to footer

Wypoczynek w Beskidzie Śląskim

Beskidy to niezwykle popularne miejsce wypoczynkowe wielu Polaków. To tu można spotkać zarówno prawdziwych i wytrawnych turystów spragnionych górskich wędrówek, jak i spokojnych wczasowiczów doceniających wysoki standard usług proponowany w licznych domach wypoczynkowych, pensjonatach i hotelach oraz bogatą ofertę rozrywkową i gastronomiczną

Beskid Śląski i jego atrakcje

Najbardziej znanym pasmem Beskidów jest Beskid Śląski. To u jego podnóża znajdują się takie popularne miejscowości jak Wisła, Ustroń, Szczyrk czy Brenna. W paśmie Beskidu Śląskiego położone są tak popularne szczyty jak Równica, Czantoria, Skrzyczne. Na wczasowiczów czekają liczne atrakcje z kultową kolejką linową na Czantorię, skocznią narciarską w Wiśle Malince, na której odbywają się zawody w skokach narciarskich o randze międzynarodowej i przyciągające co roku rzesz kibiców sportów zimowych. Oprócz tych najsłynniejszych obiektów Beskid Śląski proponuje dobrze wytyczone i oznakowane szlaki turystyczne, rowerowe, a zimą trasy narciarskie prowadzące przez malownicze i niezbyt wymagające góry. Po całodziennej wędrówce lub szusowaniu można odpocząć w licznych pensjonatach, kurortach, czy hotelach. Równie bogata jest oferta gastronomiczna oraz centra rozrywki zarówno dla dorosłych jaki i rodzin z dziećmi. Najbardziej obleganą miejscowością pozostaje Wisła, rodzinne miasto znanych skoczków narciarskich.

Szczyrk i okolice

Jeśli oprócz Czantorii i Równicy, chce się zobaczyć coś więcej, warto wybrać noclegi w Szczyrku, gdzie pod Skrzycznem czekają na turystów wygodne pensjonaty i hotele. Nocowanie Szczyrk wybiorą miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu, gdyż okolica sprzyja uprawianiu sportów. Wokół Szczyrku poprowadzono trasy dla uprawiających nord walking, urozmaicone i o różnym stopniu trudności szlaki rowerowe, konne oraz biegowe. Pensjonat Szczyrk jest idealną bazą wypadową, jeśli chce się spędzić urlop lub weekend w górach. Wybierając noclegi w Szczyrku można liczyć na bardzo zróżnicowaną ofertę. Mniej zamożni lub mniej wymagający turyści wybiorą schroniska lub kwatery prywatne. Nocowanie Szczyrk to jednak także szeroki wybór pokojów w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach czy hotelach o różnym standardzie. Wybierając pensjonat Szczyrk, można liczyć na udany urlop w malowniczej okolicy w bliskości gór, potoków i natury.