Skip to content Skip to footer

Jak przygotować się na skoki spadochronowe?

Skoki spadochronowe nad morzem cieszą się ogromną popularnością, dlatego też dobrze jest wcześniej rezerwować termin. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że w dany dzień będzie przygotowane dla nas miejsce. Warto zatem także dowiedzieć się, co jest potrzebne, by taki skok mógł zostać wykonany.

Czy skok spadochronowy może odbyć się w każdą pogodę?

Ze względu na bezpieczeństwo osób skaczących skoki muszą odbywać się tylko wtedy, kiedy jest bezchmurna i piękna pogoda. Dobrze jest też, gdy nie wieje zbyt silny wiatr, który mógłby zepchnąć skoczków w niebezpieczne miejsce. Należy też pamiętać, że najczęściej skoki spadochronowe nad morzem oddawane są od początku wiosny do jesieni, kiedy to pogoda jest najbardziej możliwa do wykonania skoku.

Czy każdy może skoczyć?

Przed każdym skokiem uczestnik musi podpisać różne dokumenty, które dają gwarancję tego, że jest on w pełni świadomy tego, co chce zrobić oraz tego, że jego zdrowie pozwala mu na oddanie skoku. Warto też wiedzieć, że gdy chcemy oddać skok samodzielnie, to trzeba wcześniej przejść szereg różnych badań, które muszą wykluczyć choroby, które mogłyby uniemożliwić taki skok. W Polsce mogą skoki spadochronowe oddawać tylko osoby pełnoletnie.

Jak ubrać się na takie skoki spadochronowe nad morzem?

Gdy decydujemy się na skoki nad morzem, to nie można przyjść w stroju kąpielowym i klapkach, gdyż stworzyłoby się wtedy niebezpieczeństwo dla siebie i innych. Każdy skoczek dostaje odpowiedni kombinezon, który najczęściej jest wliczony w cenę kursu. Ważne jest jednak to, by skoczek miał włożone wygodne i sportowe obuwie, które jest mocno zawiązane sznurówkami.

Czy można zamówić skok spadochronowy ze zdjęciami i filmem?

Bardzo modne jest to, że osoby, które oddają skoki spadochronowe, zamawiają od razu zdjęcia i filmy. Dzięki temu oprócz przepięknych wspomnień mają także uchwycone najlepsze kadry. Takie zdjęcia można później wydrukować lub wrzucić do Internetu. Jest to też świetny pomysł na prezent dla naszych najbliższych.

Każdy, kto chce oddać skok ze spadochronem, musi pamiętać, że w powietrzu mogą być różne niebezpieczeństwa, dlatego tak ważne jest to, by na kursie uważnie słuchać wszystkiego, co opowiada instruktor. Dzięki temu takie skoki spadochronowe będą początkiem fantastyczniej przygody ze sportem. Jest to niesamowita forma spędzania wolnego czasu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.