Skip to content Skip to footer

Co to jest lusterko na teleskopie?

Właściwe lusterko na teleskopie jest produktem niezbędnym w każdym warsztacie samochodowym, bowiem umożliwia ono zajrzeć do miejsc, które są niedostępne w wielu miejscach.

Do czego stosuje się lusterko na teleskopie?

Tego typu lusterko jest szeroko stosowane do sprawdzania elementów konstrukcyjnych wszelkiego rodzaju maszyn oraz aut. Odpowiednio zastosowana płaszczyzna lustra oraz wysięgnik teleskopowy sprawia, że takiego lusterko pozwoli przeprowadzić diagnozę konkretnych elementów, do których ciężko zajrzeć w normalny sposób.

Warto pamiętać, że lusterko inspekcyjne jest narzędziem wykorzystywanym do sprawdzania części w samochodach i nie tylko. Niewielki kosztem potrafi w istotny sposób pomóc w sytuacjach, które na pierwszy rzut oka wydają się bez wyjścia.

Lusterka na teleskopie

Dobrym przykładem wykorzystania lusterka na teleskopie jest moment, w którym zachodzi potrzeba naprawy elementów, które znajdują się w trudno dostępnych zakamarkach bądź miejscach przy śrubach. Lusterka na teleskopie są stosowane w przypadku, gdy nie mamy możliwości fizycznej spojrzeć miejsca trudno dostępne.

Lusterko na teleskopie sprawi, że będzie można przeprowadzić stosowną diagnozę w miejscach trudno dostępnych. Dzięki niemu można naprawić auto. Lusterko inspekcyjne na teleskopie powinno znaleźć się w każdym warsztacie. Na rynku dostępne są lusterka o różnej płaszczyźnie roboczej. Można kupić o kształcie koła bądź prostokąta.

Zastosowanie lusterek na teleskopie

Dzięki lusterkom na teleskopie trudno dostępne miejsca nie są już problemem. Tego typu lusterka inspekcyjne mają teleskop, który pozwoli ustawić odpowiednią długość roboczą. W sklepach do kupienia są również lusterka na teleskopie z latarką, które umożliwią zajrzeć w niedostępne miejsca, a dodatkowo dzięki lampce można oświetlić praktycznie każdy element.

Na rynku do kupienia są również kompletne zestawy inspekcyjne, które pozwolą wizualnie kontrolować mało widoczne miejsca. Oprócz tego dzięki nim można podnieść oraz przenieść elementy takie jak nakrętki bądź podkładki – wszystko za sprawą zawartych w nich chwytaków. Lusterka na teleskopie najlepiej będzie kupować od sprawdzonych oraz renomowanych producentów, ponieważ powinny one służyć przez lata.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Pascal s.c..