Skip to content Skip to footer

Jak samodzielnie zaplanować sylwestra w Polsce?

Postanowiłeś spędzić sylwestrową noc w Polsce? Masz w planach wynajęcie przytulnego domku na sylwestra, by następnie zaprosić do niego znajomych i rodzinę, aby wspólnie z nimi przywitać kolejny rok? Z pomocą tego tekstu uda ci się to wszystko właściwie zorganizować i odpowiednio zaplanować.

Od kiedy można rezerwować noclegi na sylwestra?

To wszystko zależy od tego, jakie noclegi są dla ciebie interesujące. W wielu przypadkach rezerwacji możesz dokonać nawet z rocznym wyprzedzeniem. Jeżeli więc interesuje cię tylko i wyłącznie jakiś Domek na sylwestra, spokojnie możesz go dla siebie poszukać już w styczniu, aby dzięki temu wybrać coś naprawdę fajnego.

Zapisy na sylwestrowe bale i inne zorganizowane przyjęcia na ogół rozpoczynają się jednak na kilka miesięcy przed nowym rokiem. Takich ofert możesz zacząć szukać mniej więcej na wakacjach. Czasami pojawiają się one również jesienią.

Dlaczego warto rezerwować noclegi z większym wyprzedzeniem?

Z kilku całkiem oczywistych powodów. Gdy zaczynasz szukać noclegu przed innymi osobami, czyli robisz to np. w lutym bądź marcu, prawie żadne kwatery nie są jeszcze wynajęte, dlatego możesz w nich przebierać i dzięki temu wynajdować takie obiekty, które będą w pełni spełniać twoje wymagania.

Drugi powód tyczy się już pieniędzy. Jeżeli zarezerwujesz dla siebie domek na sylwestra już w lutym, najprawdopodobniej zapłacisz za niego mniej niżeli w przypadku, w którym wynająłbyś go dopiero w połowie grudnia. Wczesne poszukiwania dają ci dostęp do wielu tanich opcji. A niektórzy muszą mocno liczyć się właśnie z kwestiami finansowymi.

Gdzie spędzić sylwestra w Polsce?

Nie musisz koniecznie szukać jakichś nietypowych miejsc na spędzenie sylwestra. Spędź go po prostu w górach. Świetne domki na sylwestra znajdziesz zarówno w Zakopanem, jak i w Wiśle, Żywcu, Ustroniu czy Szklarskiej Porębie.

Najlepszą atrakcją w przypadku takiego górskiego sylwestra będzie oczywiście wieczorna lub nocna jazda na nartach. A może spędzisz całą sylwestrową noc na stoku? To też jest naprawdę świetny pomysł.